نرم افزار حسابداری طلا و جواهر فروشی مسبح ماندگار

آخرین تغییرات و به‌روزرسانی‌ها

در این صفحه آخرین تغییرات نرم افزار حسابداری طلا و جواهر اعم از رفع اشکالات احتمالی و یا افزوده شدن ویژگی‌ها و امکانات جدید به اطلاع شما می‌رسد. برای داشتن آخرین نگارش مسبح دایما وبسایت ما را کنترل کرده و با ما تماس بگیرید.

طی سال گذشته شرکت اشراق رایانه پژوه ویرا اقدام به توسعه‌ی برنامه‌ی حسابداری مسبح نمود. این برنامه که مسبح ماندگار نگارش ۱۱ نام دارد از لحاظ ساختار بر بستر مسبح تمام عیار نگارش ۸ برقرار شده اما طراحی‌های مخصوص خود را دارد.

لوگوی نرم افزار حسابداری مسبح ماندگار نگارش ۱۱

لوگوی نرم افزار حسابداری مسبح ماندگار نگارش ۱۱

 

عمده‌ترین تغییر این برنامه اضافه‌کردن امکان ثبت اطلاعات مربوط به شعب مختلف در یک پایگاه اطلاعات واحد است. کاربران مختلف بسته به سطح دسترسی‌شان می‌توانند تنظیم‌کننده‌ی اطلاعات شعبه و یا مشاهده‌کننده‌ی اطلاعات همه‌ی شعب باشند. در هر شعبه ریز موجودی‌های جنسی، حساب اشخاص، حساب صندوق، حساب بانک و حساب سهامداران نگهداری می‌شود. وقتی اطلاعات کلیه‌ی شعب را می‌بینیم اطلاعات حساب‌های مختلف با هم جمع زده شده و نمایش داده می‌شوند. همچنین هر سند یا فاکتوری مشخصا در یک شعبه ثبت شده و به‌صورتِ تکی گزارش‌گیری می‌شود. همه‌ی گزارش‌ها هم به‌صورت تک‌شعبه‌ای و هم کل شعب قابل تهیه و تنظیم می‌باشند. این قابلیت جزیی از ارکان معمولی برنامه نیست و برای داشتن‌اش باید به‌صورت جداگانه سفارش دهید. به‌راحتی می‌توان دیتابیس مربوط به این شعب را در یک vps یا سرور شخصی قرار داد و شعبات شما از نقاط مختلف به آن دسترسی داشته باشند.

از دیگر گزارشات ریز و درشتی که تهیه شده است می‌توان به گزارش ترازنامه‌ی جامع مقایسه‌ای اشاره کرد. همان‌طور که از اسم این گزارش پیداست ترازنامه‌های مختلف حسابداری اعم از طلایی، ریالی، ارزی یا پلاتینی را تهیه کرده و با ترازنامه‌های دیگری که قبلا ذخیره شده است مقایسه می‌کند.

یکی از موارد ضروری برای راحتی ارتباط با مشتریان بحث پشتیبانی آنلاین است. در مسبح ماندگار ما بخش‌هایی اضافه کرده‌ایم که در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به رفع اشکالات احتمالی کاربران اقدام کنیم. هرکجای برنامه که یک اشکال پیشبینی‌نشده اتفاق بیفتد بلافاصله توسط کاربر به سرور ما ارسال شده و تحت بررسی قرار می‌گیرد. از دیگر تعاملاتِ آنلاین افزودن امکان صدور اطلاعیه‌هایِ مهم و رساندن سریع آن به دست کاربران مسبح ماندگار است.

۱۴۰۰/۰۲/۲۴

 • ایجاد سه موجودی جدید جهت کنترل مدیریتی که در دسته‌ی انبار مدیریتی قرار می‌گیرند. این موجودی‌ها عبارتند از: موجودی طلای متفرقه انبار، موجودی سنگ وزنی انبار و موجودی سنگ تعداد انبار. امکان خرید یا دریافت این موجودی‌ها فراهم است و فقط می‌توان آنها را از طریق تبدیلات اجناس به موجودی‌های درگردشِ کالاتبدیل کرد. وضعیت حسابداری این کالاها همانند سایر موجودی‌هاست و موجودی آنها در ترازنامه و حساب عملکرد سود و زیان لحاظ می‌شود. این موجودی‌های مدیریتی، دفاتر کاردکس و کارت کالای مخصوص خود را دارند.
 • ‌بهینه‌سازی و تفکیک بخش‌های تولید. دفتر کسر اسناندارد تولید و دفتر مدل مستر از مجموعه دفاتر فی و اجرت جدا شده و منحصرا دریخش تولید قرار گرفتند. طبق این تقسیم‌بندی، تنظیم سطوح دسترسی کاربران نیز تفکیک و جداسازی شد. 

اپلیکیشن کنترل موجودی شعب

 • تنظیم فرایندهای مربوط به  اپلیکیشن PWA کنترل موجودی شعب. فایل‌هایی که برای انتقال بین‌شعب تولید می‌شوند را می‌توان در فرمتِ مخصوص سایت تهیه کرده و در اپلیکیشن آپلود کرد. همچنین بخشی در برنامه قرار داده می‌شود که امکان فروش کالاها در سایت، همزمان با فروخته‌شدن آنها در برنامه مسبح ماندگار را فراهم سازد.
 • گزینه‌ی جدیدی در بخش مخراجکاران تعبیه شد که امکان افزودن طلا یا پلاتین ساده به جواهر تولیدشده‌ی نهایی را فراهم می‌سازد. از وزن این جنس به همراه اجرت گرمی و درصدی پایه در محاسبه‌ی حساب مشتریان استفاده می‌شود. گزینه‌ی دیگری در بخش مخراجکاران اضافه شد که امکان انتخاب اِعمال یا عدم اعمال وزن گرمی سنگ‌ها در حساب مشتریان را میسر می‌سازد.
 • بخش جدیدی شامل فهرستی از شماره‌های سفارشات مختلف در قسمت‌های ارسال به حط تولید، برگشت از خط تولید و مخراجکاران اضافه شد که فهرست سفارش‌های درگیر با آن قسمت را مشخص می‌سازد. این بخش درواقع مربوط به اپلیکیشن PWA کنترل سفارشات است که همینک در دست طراحی و توسعه بوده و بزودی به کاربران گرامی تقدیم خواهد شد.
 • تهیه‌ی فهرست کامل فرایندهای دردسترس هر کاربر و نمایش فهرست‌وار آنها در منوی سرآغاز. با این کار دستیابی به فرایندهای دلخواه به‌سادگی و با یک جستجوی چند حرفی فراهم می‌شود.
 • رفع اشکالات و مشکلات گزارش شده کاربران.
صفحه سرآغاز در برنامه حسابداری طلا و جواهر مسبح ماندگار

صفحه سرآغاز در برنامه حسابداری طلا و جواهر مسبح ماندگار

۱۳۹۹/۱۰/۱۰

 • افزودن پیش‌فاکتورهای خرید به برنامه. در نسخه‌های پیشین نرم‌افزار مسبح فقط پیش‌فاکتورهای فروش وجود داشتند. پیش‌فاکتورهای خرید همانند روال ثبت و انتقال پیش‌فاکتورهای فروش عمل می‌کنند. پس از ثبت پیش‌فاکتور می‌توان آن‌را به فاکتور قطعی خرید تبدیل کرد. همچنین امکان کپی‌برداری از یک پیش‌فاکتور به تعداد دلخواه وجود دارد.
 • ‌افزودن گزینه‌ی تاریخ کامل فارسی به حروف مربوط به سررسید چک‌های شخصی در قالب چاپ چک‌ها. گزینه‌های کدملی، کداقتصادی و شناسه‌ی ملی گیرنده چک نیز به مشخصات قابل چاپ بر روی چک‌ها اضافه شد.
 • افزودن اجرت درصدی فروش به جواهرات. قبلا اجرت‌های گرمی و درصدی جواهرات به‌صورت جداگانه وجود نداشتند. اینک امکان تفکیک اجرت‌های کاردکس جواهرات و اجرت‌های  فروش آنها وجود دارد. تغییرات آخرین قیمت‌ها بر روی اجرت‌های فروش اعمال شده و از اجرت‌های هنگام ثبت جواهر برای محاسبات کاردکس و قیمت تمام‌شده‌ی جواهر استفاده می‌شود.
 • افزودن وزن کل و وزن کل بدون سنگ به مشخصات جواهرات ترکیبی. از این پارامترها هنگام چاپ فاکتور یا تنظیم لیبل بارکد استفاده می‌شود و هر امکان مشاهده‌ی آن در فهرست‌ها و جزئیات جواهرات ترکیبی وجود دارد.
 • تنظیم موتور جدید راکفای مسبح جهت انتقال اطلاعات از برنامه به سایت‌های اینترنتی.
 • افزودن پارامترهای دینامیک جدید جهت درج در قالب بارکد جواهرات و انواع طلاها و پلاتین‌های ساده و پایه.

 

گزارش اینترنتی مسبح

 • گسترش امکانات گزارش اینترنتی. گزارش اینترنتی گزارشی است که در شیت‌های مختلف یک فایل اکسل تولید شده و به اینترنت منتقل می‌شود. در تنظیمات سلیقه‌ای کاربران گزینه‌ای جهت انتخاب نوع گزارش قرار داده شده است. این گزارش می تواند دربرگیرنده صورت دارایی‌های جنسی، صورت‌ها سنگ‌های جواهرات با تفکیکات ویژه، گزارش وجوه نقد، گزارش ویژه از مانده حساب‌های اشخاص یا گزارش فروش و مرجوعی فروش باشد. اینک دو قابلیت جدید به این بخش اضافه شد تا بتوان این گزارش را پس از تولید به دو  نشانی اینترنتی آپلود کرد و یا در مسیر مشخصی از سیستم خود یا شبکه ذخیره نمود.

۱۳۹۹/۰۶/۰۱

 • افزودن تعداد سنگ به مشخصات سنگ‌های وزنی بارخونه. به‌این‌ترتیب در کلیه‌ی عملیات مرتبط با سنگ‌های وزنی بارخونه اعم از خرید، فروش، تبدیلات و .. ، پارامتر تعداد نیز به‌صورت دلخواه دخالت داده می‌شود. دفتر هر سنگ مقادیر ورودی و خروجی تعداد را نمایان کرده و مانده‌ی نهایی تعدادی هر سنگ وزنی در فهرست موجودی سنگ‌ها فهرست می‌شود.
 • ‌تغییر ساختار صفجه‌ی محافظت از سیستم. صفحه‌ای در سیستم وجود داشت که وقتی می‌خواستیم کاری نکنیم آن صفحه را با فشردن یک کلید در هرجای برنامه، قعال می‌کردیم. برای ورود مجدد به برنامه بایستی رمز مشخصی را وارد می‌کردیم. اکنون به‌جای پسورد، کدکاربری و کلمه رمز پرسیده می‌شود. بنابراین از این به‌بعد از این صفحه برای جابجایی کاربری نیز می‌توان استفاده کرد.

صفحه محافظت از سیستم نرم افزار طلا

 

 • افزودن صفحه‌ای به تنظیمات مدیریتی با عنوان “محدویت فروش و تعمیر” جهت تنظیم محدودیت‌هایی که می‌خواهیم برای فروش و تعمیرات اعمال کنیم. برحسب این گزینه، امکان تعیین سقف برای هر فروش تا از قیمت اتیکت بیشتر نشود و همچنین امکان تعیین درصد نوسان برای وزن برگشتی از تعمیرات فراهم شده است. گزینه‌های مربوط به محدوسازی اقلام و تخفیفات فروش نیز به این صفحه منتقل شده است.
 • تنظیم فرایندی جهت ثبت فاکتورهای فروش با استفاده از شماره‌تلفن مشتری. اگر شماره‌تلفن در سیستم متعلق به‌ شخص خاصی بود منوی فروش بازشده و آماده تنظیم ردیف‌ها می‌شود و در غیراینصورت منوی ثبت‌نام شخص بازشده و پس از تنظیم مشخصات شخص، به بخش فروش وارد می‌شویم.
 • تنظیم دسترسی‌های جدید برای کاربران جهت استفاده از امکانات آمارگیری کالاها و انتقال محدودیت‌های قابل‌تنظیم حسابداری از منوی تنظیمات مدیریتی به سطح دسترسی هر کاربر.
 • مرتب‌سازی سایر صفحات در تنظیم سطوح دسترسی کاربران هنگام تعریف کاربر، جهت سهولت یافتن گزینه‌های قابل انتخاب.

 

مرتب‌سازی نحوه‌ی تنظیم دسترسی به صفحات دیگر هنگام تعریف کاربر جدید

 

 • امکان کنترل تعداد ارقام دقیق کد ملی اشخاص.
  • افزودن چهار گزارش دیگر به گزارش اینترنتی سیستم که یک ویژگی بوده و فایل اکسل تولیدی درنهایت با FTP به اینترنت وارد می‌شود.

   1. افزودن قیمت‌ سنگ‌های جواهرات به گزارش صورت خلاصه دارایی های جنسی.
   2. گزارش وزن سنگ‌های موجود بارخونه و سنگ‌های سوارشده جواهرات موجود براساس کد سنگ.
   3. گزارش وجوه نقد جاری سیستم به همراه موجودی جنسی ارزی.
   4. گزارش مانده حساب اشخاص بدهکار و بستانکاری که مانده‌حساب آنها از یک مبلغ بیشتر است.

تنظیمات گزارش اینترنتی برنامه مسبح ماندگار

 

 • امکان نمایش اسلایدی تصاویر یک دایرکتوری خاص در نمایش نوع سوم از ویژگی مانیتور دوم.
 • افزودن عکس و مشخصات ریز سنگ و ترکیبات طلا به فهرست کدهای مدل. به‌این ترتیب وقتی در خرید، دریافت یا تبدیلات قبل از درج‌شدن جواهر در سیستم، کدمدل آن انتخاب شود، جواهری با تصویر، مشخصات سنگ و.. مربوط به آن کدمدل ثبت می‌شود.

۱۳۹۹/۰۴/۲۶

 • افزودن امکان انتخاب انواع سکه‌ طلا در ترکیبات جواهرات ترکیبی. به این ترتیب قیمت تمام شده هر سکه برای محاسبه آنلاین قیمت تمام شده جواهر ترکیبی و قیمت روز سکه جهت محاسبه‌ی برخط قیمت اتیکت جواهر مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • به کد مدل انواع جواهر و انواع طلا و پلاتین ساده و پایه، گزینه‌های جدیدی اضافه شد تا هنگام انتخاب یک کد مدل، کلیه‌ی این خصوصیات فراخوانی شده و به عنوان اطلاعات پیش‌فرض در مشخصات آن جنس قرار گیرد. این گزینه‌ها عبارتند از: نوع جنس، نام جنس، ریز کامل مشخصات سنگ برای انواع جواهر و تصاویر سه‌گانه‌ی آنها.
 • تهیه گزارش ویژه اینترنتی. با این گزارش، چندین فایل مختلف از اطلاعاتی مانند صورت دارایی های جنسی، گزارش فروش و میزان مشارکت تهیه می شود. این گزارش با استفاده از تنظیماتftp پس از تهیه به اکانت مربوطه در اینترنت به صورت فایل اکسل فرستاده شده و توسط کسانی که به آن اکانت اینترنتی دسترسی دارند، خوانده می شود. این فرایند یک ویژگی است و برای داشتن آن بایستی با شرکت اشراق رایانه تماس بگیرید.

تهیه گزارش و ارسال به ftp در نرم افزار حسابداری طلا و جواهر مسبح ماندگار

 • تنظیمات جدید برای سیستم راکفا (راهکار کامل فروش آنلاین) به گونه ای که امکان مدیریت سایت طراحی شده توسط مشتریان را داشته باشد.
 • بستن کلیه قیمت ها هنگام فروش درصورتی که از گزینه حداکثر مبلغ مجاز برای تخفیف درصدی اجناس استفاده شده باشد. این ویژگی در بخش گزینه های متفرقه از تنظیمات موسسه قابل تنظیم است.
 • تغییر رویه نحوه نمایش و ویرایش کلیه فاکتورها و اسناد در برنامه برای کاربرانی که توسط مدیر سیستم تعریف می‌شوند. از این به بعد روال کار به این‌گونه شده است که امکان مشاهده سند یا فاکتور برای کلیه‌ی افرادی که آن سند را ثبت کرده یا قابلیت مشاهده همه اسناد را دارند، فراهم می‌شود اما هنگام ثبت یا ویرایش درصورت نداشتن سطح دسترسی مناسب، از ذخیره اطلاعات جلوگیری می‌شود.  
 • افزودن گزینه‌ی ذخیره و بازیابی دفتر مدل مستر در گزینه‌های قایل انتخاب هنگام ذخیره و بازیابی کلیشه‌های اطلاعات.

ذخیره سازی انواع اطلاعات پایه و انتقال آن به دوره مالی دیگر

 

 • امکان انتقال (ذخیره و بازیابی) تصاویر مربوط به کلیشه‌های انواع موجودی جنسی. به این ترتیب جدای از آنکه هنگام تنظیم اطلاعات ابتدای دوره و هنگام بازیابی کلی اطلاعات، انواع تصاویر اجناس منتقل می‌شود این امکان گذاشته شده تا هر وقت کاربر نیاز داشت، فهرست اطلاعات دلخواه خود به همراه جزئیات مشخصات و تصاویر آنها را از یک دوره به دوره دیگر منتقل کند.
 • برقراری امکان کنترل تعداد ارقام شماره تلفن‌های اشخاص تا درصورتی که مخالف آن ارقام بود از ثبت اطلاعات جلوگیری کند.
 • افزودن واحد برای خدمات دریافتی هنگام تنظیم فاکتور خرید و مرجوعی فروش.
 • تفکیک سطح دسترسی تبدیل اطلاعات فهرست‌ها با فایل‌های دلخواه (اکسل، html، متن و ..) با امکان سطح دسترسی چاپ همان فهرست.

تفکیک امکان تعیین سطح دسترسی برای چاپ و تبدیل به فایل انواع فهرستها

 

 • افزودن امکان انتخاب ستون کدناویژه موجودی‌های جنسی در فهرست جزئیات خرید و فروش و نیز گزارش سود و زیان موردی حاصل از فروش یا پرداخت اجناس.
 • هنگام ثبت اجرت روز گرمی و درصدی انواع جواهر و طلای ساده و پایه براساس نوع جنس و نام سازنده آن، شرایط جدیدی درنظر گرفته شد تا جزئیات قیمت اتیکت کلیه جواهرات ترکیبی که از آن اجناس استفاده می‌کنند بلافاصله به‌روز شود.
 • افزودن اجرت فروش برای جواهرات و محاسبه قیمت اتیکت جواهرات براساس این اجرت. درصورتی که مقداری در اجرت فروش قرار نگیرد از همان اجرت تعریف‌شده گرمی تمام‌شده برای محاسبه قیمت اتیکت جواهرات طلا  و پلاتین استفاده می‌شود.

۱۳۹۹/۰۱/۲۱

 • افزودن وب سرویس fastsSMS به گزینه های موجود وبسرویس‌های قابل انتخاب جهت ارسال پیامک از طریق خدمات شرکت FASTSMS
 • اجرای کامل نوع جدیدی از نمایش ویژه چهارحالته‌ی اجناس انتخابی در مانیتور دوم با قابلیت تعریف قالب گرافیکی و واسط کاربری.
 • دو حالته کردن چاپ وزن سنگ، طلا یا پلاتین و نقره در بارکد. بنابراین می‌توان تعداد ارقام اعشار بعد از ممیز را به‌راحتی کنترل کرده و چاپ نمود.
 • افزودن تیپ جدیدی از اجناس به موجودی‌های جنسی تحت عنوان موجودی پلاتین تولید یا موجودی نقره پلاتین و کنترل کامل این موجودی در کلیه فرایندهای خرید و فروش، دریافت و پرداخت و مرجوعی‌ها به همراه کلیه‌ی فرایندهای تولید.

تغییر تاریخ یا زیان در کل برنامه مسبح ماندگار

 • امکان استفاده از تاریخ میلادی هنگام تنظیم اولیه‌ی اطلاعات (با این تغییر که یک ویژگی است، کلیه‌ی تاریخ‌های اطلاعات و فاکتورها بر مبنای تاریخ میلادی مورد نمایش و محاسبه قرار می‌گیرد).

بارکد پروانه ای نرم افزار حسابداری طلا مسبح

 • تنظیم و طراحی و چاپ قالب بازکد پروانه‌ای برای کلیه جواهرات دارای بارکد. با این قالب امکان چاپ پشت‌سر هم لیبل‌ها که به پروانه‌ی معروف است فراهم می‌شود.
 • افزودن امکان استفاده از اجرت ساخت و اجرت درصدی فراخوانی شده از آخرین قیمت ها در چاپ قالب بارکد.
 • تغییر محاسبات اجرت مخصوص فروش و استفاده از فرمول دقیق و مخصوص.

کنترل موجودی موم ساده و سوارشده در برنامه مخصوص طلا سازی

 • تغییر ساختار بخش تولید و افزودن امکان کنترل و نگهداری موجودی موم ساده و موجودی موم های سوارشده به همراه وزن سنگ و وزن سنگ پس از تولید آنها. استفاده از این موم‌های جهت تولید سیلندرها و استفاده از سیلندرها در فرایندهای خطی تولید. برای این ساختار، گزارشات و طراحی‌های بسیار مخصوصی درنظر گرفته شده است که کلیه‌ی جزئیات تهیه، تولید و مصرف موم و سیلندرها را مدیریت می‌کند. همچنین یک فرایند مخصوص جهت گزارش وضعیت کارکرد دستگاه‌های تولید نیز اضافه شده است.
 • افزودن جمع وزن و تعداد سنگ‌های جواهرات فروش‌رفته در چاپ فاکتورها.

۱۳۹۸/۰۸/۰۶

 • افزودن گزینه اطلاع رسان و کمک کننده عیارکردن و ساخت لحیم در عملیات آبکردن و ری گیری. بنابراین عملیات میزان باری که باید به عملیات ذوب اضافه شود تا عیار دلخواه شما پائین بیاید و یا میزان شمش با عیار مشخصی که بایستی به عملیات ذوب اضافه شود تا عیار نهایی بالا برود، مشخص می شود.
عیار کردن یا ساخت لحیم در عملیات ذوب برنامه حسابداری طلا

عیار کردن یا ساخت لحیم در عملیات ذوب برنامه حسابداری طلا

 

 • تغییر روش دستیابی به اولویت های تعیین مبلغ اجرت گرمی یا میزان اجرت درصدی در فروش یا پرداخت اجناس ساده و پایه. این مرحله بسته به ساختار موسسه شما براساس اولویت های متعددی کار می کند. ۱)  اجرت ثابت برای همه اجناس ۲) محاسبه اجرت مخصوص فروش با احتساب درصدها ۳) خواندن از آخرین قیمت ها و تغییر قیمت ها براساس نام سازنده و نوع جنس ۴) خواندن کارمزد ثابت برای هر جنس ۵) گرانترین اجرت صادره ۶) خواندن آخرین اجرت صادره ۷) محاسبه و درج اجرت گرمی و درصدی کاردکس (تمام شده)
اجرت فروش انواع طلا و پلاتین ساده و پایه هنگام فروش یا پرداخت در نرم افزار حسابداری طلا

اجرت فروش انواع طلا و پلاتین ساده و پایه هنگام فروش یا پرداخت در نرم افزار حسابداری طلا

 

 • افزودن شرح مظنه هر گرم طلا، پلاتین، نقره یا دلار (ارز دلخواه) در گزارش دفتر حساب اشخاص و در ردیف هایی که عملیات تبدیل حساب برای شخص انجام شده است.
 • افزودن وزن ۷۵۰ انواع طلا جهت انتخاب در قالب های چاپ استاندارد
 • امکان رجوع به فاکتورهای فروش از طریق دفتر باشگاه مشتریان اشخاص
 • بازسازی و نوسازی باشگاه مشتریان
 • تنظیم مخراجکاری مجدد و تغییر نحوه محاسبه اجرت هر سنگ
 • تنظیم ساختار جدید برای استفاده از توکن شبکه
 • تنظیم راکفای مسبح و قابل انتخاب کردن نحوه نمایش اجناس در سایت مشتریان

۱۳۹۸/۱۰/۰۳

 • افزودن گزینه ای جهت محدود کردن ثبت اقلام فروش به تعدادی مشخص.
 • افزودن گزینه ای جهت امکان محدود سازی مقدار تخفیف های اهداشده در فروش برحسب درصدها معلوم.
 • دوحالته کردن ترازنامه های ریالی و طلایی پایان دوره و امکان انتخاب محاسبه تعدیل حساب سنگ های بارخونه.
 • افزودن امکانی جهت خواندن مبالغ ترازنامه از روی آخرین قیمت سنگ ها براساس قیمت دلار یا ریال روزانه آنها.
 • سرعت بخشی به فرایند تخصیص RFID به اجناس.
 • گذاشتن گزینه ای جهت حذف گروهی RFID ها از فهرست انتخابی.
 • افزودن گزینه دلار کانادا به صورت پیشفرض به موارد قابل انتخاب برای واحد اصلی یا واحد فرعی برنامه.
 • تنظیم و طراحی ویژگی نمایش طراحی شده اجناس. با استفاده از این ویژگی امکان نمایش مشخصات ، تصویر و قیمت جواهرات یا طلاها تا چهار مورد و در طراحی های یک تا چهار حالته فراهم شده است.
نمایش طراحی شده طلا و جواهرات در نرم افزار مسبح ماندگار

نمایش طراحی شده طلا و جواهرات در نرم افزار مسبح ماندگار

 

 • افزودن گزینه یادآوری برای ارسال پیامک فروش پس از چاپ هر فاکتور.
 • آنالیز، طراحی و برنامه نویسی ویژگی مدیریت تولید سیلندرها.

۱۳۹۸/۰۶/۰۹

 • افزودن QRCODE به قالب های قابل طراحی لیبل های بارکد. به این ترتیب علاوه بر امکان چاپ میله های بارکد، از این به بعد امکان چاپ QrCode کدهای اجناس نیز فراهم خواهد بود.
 • افزودن یک روش جدید به گزارش سود و زیان موردی و امکان فعال سازی آن در تنظیمات مدیریتی. در این گزارش جدید امکان ثبت قیمت خالص خرید و دریافت انواع طلای اجرت دار بدون محاسبه قیمت طلا یا پلاتین و مقایسه آن با قیمت فروخته شده بدون طلا فراهم می شود.

گزارش جدید سود و زیا موردی مسبح طلا و جواهر

 

 • تنظیم مجدد خواندن کاردکس مرجوعی های فروش و پرداخت انواع طلا و پلاتین ساده و پایه
 • افزودن جمع وجوه جنسی و الباقی وجوه دریافتی در فاکتورهای فروش قابل طراحی 
 • رفع ایرادات ویرایش چک ها در بخش رهگیری هر چک
 • بهینه سازی سیستم راکفای مسبح
 • افزودن امکان تشخیص پیشوندهای شماره پیامک های دریافتی و ارتباط دادن آنها با نام مشتریان برنامه
 • آپدیت اپلیکیشن فروش یار ماندگار و افزودن گزینه ای جهت روشن ماندن صفحه نمایش و جلوگیری از قطع اتصال با وای فای شبکه داخلی.
 • اتوماتیک کردن نصب برنامه sql server 2012 express برای حالت تک کاربره
 • امکان خواندن آخرین قیمت خرید طلا هنگام دریافت وجه جنسی متفرقه از مشتریان در فروش یا پرداخت. مخصوص ویژگی خواندن قیمت خرید.
 • افزودن ویژگی ارزی برای جواهرات تا امکان نگهداری قیمت و انواع اجرت جواهرات اعم از آبکاری ، مخراجکاری و تعمیرات برحسب دلار یا هر ارز دوم دیگری فراهم شود.
 • افزودن محدوده قابل انتخاب از نام سازنده انواع جواهر و انواع طلا یا پلاتین ساده و پایه به همه گزارشات فروش و پرداخت
 • افزودن نام سازنده و تاریخ فروش رفته در گزارش قابل طراحی از اجناس فروخته شده
 • افزودن گزینه‌ای جهت محاسبه یا عدم محاسبه‌ی مالیات برای خرده‌طلاها ، سکه ها و سنگ ها
 • تصحیح نمایش ارسال گرهای مربوط به یک کاربر یا یک گروه کاربری

 

۱۳۹۸/۰۵/۰۲

 • افزودن یک حالت جدید به روش های پیشین خواندن پیامک. این حالت باعث می شود بتوان پیامک ها را از یک وب سرویس ارسال کرده و از یک وب سرویس دیگر فراخوانی کرد. از این روش برای ارسال پیامک به مشتریانی استفاده می شود که شماره تلفن خود را بر روی پیامک های ناخواسته بسته اند.
 • توسعه عملیات تعمیرات مشتریان و برقراری امکان اهداء تخفیف بابت اجرت ریالی/ارزی به مشتری؛ به همراه افزودن امکان تخصیص دلخواه مانده حساب گرمی تعمیرات به مشتریان.

تعمیرات مشتریان در نرم افزار حسابداری طلا فروشی مسبح

 • توسعه باشگاه مشتریان و امکان اهداء گروهی امتیاز به فهرست انتخابی اشخاص.
 • افزودن ویژگی امکان اخذ سود براساس یک درصد مشخص یا براساس یک عدد مشخص هنگام فروش طلای آبشده یا متفرقه به همراه امکان خواندن آخرین قیمت خرید از جدول مخصوص ثبت قیمت روز خرید طلا.

دریافت سود برای طلای آبشده و متفرقه در نرم افزار طلا فروشی

 • افزودن گزینه انتقال عین کلیشه جواهرات در عملیات انتقال بین شعب.
 • تنظیم بارکد قطعی مخراجکاران و تنظیم نهایی نوع دوم فاکتور مخصوص مخراجکاران.
 • مشخص سازی درصد سود برای سنگ های کلی هنگام تنظیم عملیات مخراجکاران.
 • تغییر کامل شیوه ثبت آرتیکل های داخلی فاکتورها و استفاده از پایگاه داده اصلی به جای sql sever compact برای بالابردن سرعت ثبت اطلاعات.
فهرست