نرم افزار حسابداری طلا ، نقره ، پلاتین ، سنگ ، سکه ، ارز و جواهر فروشی ، بنکداری و طلاسازی

سیستم فنی جدید برنامه‌ی طلا و جواهر مسبح ماندگار (اطلاعیه ۲)

اطلاعیه شماره ۲ پشتیبانی آنلاین مسبح ماندگار مورخ ۵ شهریور ۱۴۰۱

با سلام و احترام

سرویس پشتیبانی آنلاین باعث شد تا با اشکالات فنی کاربران با جزئیات بیشتری آشنا شویم. نوع خطاهای ارسالی به پشتیبانی آنلاین بیشتر مربوط به خطای قطع ارتباط با سرور بود و خطاهای دیگری که معمولا ارسال می‌شد، از پی قطع ارتباط بوجود می‌آمد.

آپدیت جدید مسبح ماندگار نگارش ۱۱ با ورژن ۱۱.۱۴۰۱.۱۶۰۵.۱۰ شروع فصل تازه‌ای در ارتقاء بنیان‌ها، مدیریت خطاها و افزایش دقت و سرعت ارتباطات بر بستر SQL SERVER خواهد بود. گام اول در این ورژن، مدیریت خطاها، تغییر روش فراخوانی داده‌ها و افزایش گزینه‌های قابل اانتخاب در ارتباطات است. در آینده نیز به جستجوی راهکارها و ابزارهای نوین جهت تقویت برنامه و ارایه‌ی خدمات برتر به شما مشتریان گرامی خواهیم بود.

در این ورژن اگر در صفحه‌ی فاکتورها، عملیات یا صفحات مربوط به تنظیم داده‌های ترکیبی باشید و اطلاعاتی را در دیتابیس مخصوص خودتان ثبت کرده باشید، اگر خطای قطع‌اتصال با SQL SERVER رخ دهد، ضمن اعلام دریافت خطا، سعی می‌کنیم تا صفحه بسته نشده و شما بتوانید در تلاشی مجدد اطلاعات را به سرور بفرستید. در این حالت نه تنها صفحه بسته نمی‌شود که کلیه‌ صفحات باز موجود در سیستم، تازه‌سازی می‌شوند. اگر با VPS کار می‌کنید سعی کنید که صفحات زیادی باز نباشد، تا تازه‌سازی زمان زیادی از شما نگیرد.

هرچند خطاها کنترل شده‌اند تا آسیبی به فعالیت شما وارد نشود اما یکی از عمده‌ترین دلایل ایجاد خطا وجود VPN ها هستند. اگر با پروتکل قوی و مهم TCP/IP به SQL SERVER وصل شده باشید و VPN شما قطع یا وصل شود، چون IP شما تغییر می‌کند، ارتباط شما فعلا با SQL SERVER کاملا قطع می‌شود. VPN‌ها کارشان این است که IP را عوض کنند تا کاربرشان ناشناس باقی مانده یا مرتبط با کشور دیگری معرفی شود. اما اگر اصرار دارید که حتما از VPN استفاده کنید، می‌توانید از پروتکل Nimed Pipes نیز استفاده کنید. عملکرد این پروتکل بر مبنای IP نیست. همچنین در حالت Native اگر اول به مسبح وارد شوید و بعد با VPN آی‌پی خود را تغییر دهید ممکن است با خطایی مواجه نشوید. در آپدیت جدید گزینه‌ای وجود دارد که می‌تواند IP ثبت‌شده‌ی شما در پردازش‌های SQL SERVER و IP شما در شبکه خودتان را در هر ارتباط نمایش دهد.

در این آپدیت گزینه‌هایی نیز برای انتخاب نوع تامین‌کننده‌ی ارتباط (Provider) و نوع پروتکل ارتباطی (TCP/IP یا Named pipes) قرار داده شده است. برای شبکه نیز گزینه‌هایی قرار داده شده است که همه اینها در بخش SQLServer connection options در صفحه‌ی سال‌های مالی قرار دارند.

حتما آپدیت جدید مسبح را تهیه کنید. اگر تهیه کردید، چون در این آپدیت روش فراخوانی داده‌ها جدید شده است، اگر شبکه دارید حتما روی همه کلاینت‌ها و سرورتان این آپدیت را نصب کنید.

فهرست