نرم افزار حسابداری طلا و جواهر فروشی مسبح ماندگار

آخرین تغییرات و به‌روزرسانی‌ها

در این صفحه آخرین تغییرات نرم افزار حسابداری طلا و جواهر اعم از رفع اشکالات احتمالی و یا افزوده شدن ویژگی‌ها و امکانات جدید به اطلاع شما می‌رسد. برای داشتن آخرین نگارش مسبح دایما وبسایت ما را کنترل کرده و با ما تماس بگیرید. بیش از ۲۰ سال است نرم افزار ما درحال توسعه و تغییرات است. توسعه برنامه با توجه به قوانین روز و جدیدشدن ابزارها صورت می‌گیرد. تغییرات برنامه برای بهترشدن کارکرد، افزودن امکانات جدید و رفع عیوب خاص است. ما یک سرویس پشتیبانی آنلاین داریم تا خطاهای غیرمنتظره ارسالی از کاربران را سریعا رفع کنیم. همچنین کارشناسان شرکت اشراق رایانه مرتبا درحال مرور خواسته‌های شاغلین صنف زرگری و آنالیز امکانات جدید هستند. این مسایل باعث تغییرات کوچک یا بزرگ در نرم افزار حسابداری طلا و جواهر می‌شود. ضمن آنکه هر چندسال یکبار ما برنامه را با آخرین ابزارهای برنامه‌نویسی ارتقاء داده و تغییرات کلان بوجود می‌آوریم.

سلام و درود

فاز اول انگلیسی‌سازی برنامه با موفقیت به انجام رسید. در این فاز کلیه فرایندها به جز تولید و مخراجکاران انگلیسی شدند. این قابلیت را می توانید از ورژن ۱۱.۱۴۰۲.۱۸۱۶.۱۹ به بعد داشته باشید. برای خرید این قابلیت بایستی با شرکت تماس بگیرید.

شما با یک کلیک در ابتدای برنامه میتوانید برنامه را انگلیسی کنید. همه صفحات اول برنامه، کلیه جداول، جزئیات قابل انتخاب جداول، قالب های چاپ، نمودارها، عناوین ثابت، گزارشات داخلی و بسته های گزارشی چه در محیط اکسل، چه در محیط fast report یا quick report و چه در فرمت های مخصوص برنامه انگلیسی شده اند. علیرغم عدم انگیسی سازی بخش مخراجکاران، به دلیل انگلیسی سازی بخش مخراجکاری، گزارشات مشترک این دو فرایند نیز انگلیسی شده اند.

اگر شعبه ای در خارج از کشور داشته باشید می توانید حالت فارسی را برای داخل ایران و حالت انگلیسی را برای آن شعبه یا شعبات فعال کنید. لطفا پیشنهادات یا انتقادات خود را با ما مطرح سازید.

برنامه انگلیسی فارسی مخصوص حسابداری طلا و جواهر
برنامه انگلیسی فارسی مخصوص حسابداری طلا و جواهر

در ورژن جدید نرم افزار حسابداری طلا و جواهر مسبح ماندگار (۱۱.۱۴۰۲.۱۱۱۴.۱۶)، ضمن رفع اشکالات دریافتی از کاربران محترم، چندین آیتم جدید به برنامه اضافه شد.

 • دفتر تجمیع فروش دوره‌های مالی. از طریق این فرایند که در بخش گزارشات قرار داده شده است می‌توان فروش‌های دوره‌های مالی مختلف را فراخوانی کرده و گزارش‌های متنوعی به‌صورت فهرستی یا تفکیکی از آنها به دست آورد. صفحه گزارش در چهار بخش همانند فهرست فاکتورهای فروش است اما تفکیکات متنوع بوده و گزارشات پرکاربردی را دراختیار شما قرار می‌دهد.
 • نوشتن برنامه‌ای جانبی برای اینکه مجبور نباشید دوره‌های مالی پیشین را در لیست ابتدای ورود قرار دهید. از طریق این برنامه که رایگان نیست امکان بازیابی اطلاعات در محیطی دیگر و فراخوانی دوره‌ها در برنامه مسبح، در هر جایی که امکان رجوع به دوره‌های مالی پیشین وجود داشت و همینطور در گزارش تجمیعی فوق برقرار شده است.
 • هر آنچه در بخش بابت در پرداخت هزینه و دریافت درآمد وارد می‌کنید در شرح آن عنوان هزینه یا درآمد در دفاتر هزینه و درآمد آورده می‌شود.
 • افزودن آخرین فی پرداختی به شخصی که مورد معامله است در جدول فی‌ها در فرایندهای پرداخت و فروش.
 • افزودن منوی قیمت‌ها براساس انواع فی‌های وارده‌ای که از یک کالا داشته‌اید و نیز آخرین فی دریافتی از شخصی که مورد معامله است در فرایندهای خرید و دریافت.
 • افزودن امکانی برای اینکه هنگام بازیابی کلیشه‌های جواهرات آنها به موجودی ابتدای دوره در دوره‌ی انتخابی تبدیل شوند.

اگر پیشنهادی برای بهترشدن برنامه دارید یا با تلفن‌هایی که دراختیار دارید و یا با ایمیل eshragh@gmail.com مکاتبه کنید.

اطلاعیه شماره ۴ پشتیبانی آنلاین مسبح ماندگار مورخ ۲۶ آذر ۱۴۰۱

با سلام و احترام

در ادامه‌ی تقویت مسبح ۱۱، این برنامه تحت ورژن‌های جدید embarcadero و تحت کمپایلر جدید این شرکت، پالایش و عیب‌یابی شد. همه‌ی کامپوننت‌های مورد استفاده به‌روز شده و با استانداردهای روز مایکروسافت و امبارکدرو مطابقت پیدا کردند.

همچنین برنامه از حالت ۳۲ یبتی خارج شده و به پلتفرم جدید ۶۴ بیتی ارتقاء یافت. وقتی ویندوز ۶۴ بیتی و برنامه هم ۶۴ بیتی باشد، فراخوانی برنامه دقیق‌تر و سرعت اجرای آن کمی بهتر خواهد شد. مهمترین عملکرد در بخش مدیریت حافظه اتفاق می‌افتد و محدودیت دسترسی به حافظه از بین خواهد رفت.

در نگارش‌های پیشین برای گزارشات و فایل‌های کوچک از sql server compact edition استفاده می‌کردیم اما در نگارش جدید از SQLite و دیتابیس مخصوص هر کلاینت برای فایل‌های کوچک و تنظیم گزارشات استفاده می‌شود. این امر سرعت را بهتر کرده و باعث می‌شود با خطای کمتری مواجه شویم. درایور مخصوص SQLite روی همه‌ی سیستم‌های ۶۴ بیتی وجود دارد با اینحال ما آخرین ورژن آن را هنگام نصب برنامه بر روی کامپیوتر شما نصب می‌کنیم.

در قسمت sql server options راه جدیدی برای اتصال به sql sqrver به راه‌های قبلی اضافه شده است. این راه Direct TDS نام دارد و احتیاج به هیچ درایور یا پرووایدری نداشته و مستقیما از قابلیت‌های ویندوز استفاده می‌کند.

جداول و فهرست‌ها با themes جدیدی ارایه شده‌اند که با محیط ویندوز هماهنگ‌ترند اما امکان بازگشت به حالت‌های پیشین از طریق تنظیمات سیستم یا تنظیمات سلیقه‌ای وجود دارد. گزینه‌های تغییر در بخش تنظیمات منحصربه‌فرد قرار داده شده‌اند.

اطلاعیه شماره ۳ پشتیبانی آنلاین مسبح ماندگار مورخ ۲۷ شهریور ۱۴۰۱

با سلام و احترام

برای ارایه‌ی خدمات بهتر به شما مشتریان گرامی، این برنامه مجهز به providerهای جدیدی شد که ضمن برقراری ارتباط سنجیده‌تر و سریع‌تر با سرور و پایگاه داده، با استانداردهای روز مایکروسافت هماهنگ هستند. در آپدیت جدید برنامه (ورژن ۱۱.۱۴۰۱.۱۶۲۷.۱۱) دو تامین‌کننده‌ی جدید به‌ نام‌های msoledbsql و sql native client 11 به تامین‌کننده‌های موجود افزوده و امکان آن فراهم شد تا از طریق setup برنامه، نسخه ۱۸.۶.۴ مربوط به پرووایدر مهم msoledbsql بر روی سیستم شما نصب شود.

همچنین پرووایدر sql server compact نیز به نسخه‌ی ۴.۰ sp1 ارتقا یافت که درایورهای مربوط به این تامین‌کننده‌ی گزارشات داخلی نیز هنگام نصب برنامه برروی کامپیوتر شما قرار خواهد گرفت. درصورتی که هنگام نصب برنامه به هر دلیلی این درایورها بر روی سیستم شما نصب نشد، می‌توانید از طریق فایل‌های موجود در دایرکتوری Tools در محل نصب برنامه، اقدام به نصب دستی آنها کنید.

از آنجایی‌که برای هر یک از کانکشن‌های شبکه و vps بخش جداگانه‌ای به نام port افزوده شده است، بهتر است مشخصات ارتباط را از طریق صفحه‌ی سال‌های مالی مجددا تنظیم کنید.

برای مشتریان محترمی که از شبکه استفاده می‌کنند ذکر این نکته مهم است که استانداردسازی پرووایدرها به تنهایی نمی‌تواند خطاهای یک شبکه‌ی ناهماهنگ یا ناپایدار را برطرف کند. خیلی مهم است که سرور و کلاینت‌ها هماهنگ باشند. هماهنگی نرم‌افزاری مثل قوی‌بودن سخت‌افزاری مهم است. مثلا در استانداردهای شبکه‌های کم‌خطا ذکر شده که همه‌ی آنها از یک ورژن .Net Framework و یک ورژن TLS استفاده می‌کنند. کلاینت‌ها از سرور، چه در نرم‌افزار و چه در سخت‌افزار قوی‌تر نیستند. فایروال‌ها به‌خوبی تنظیم شده‌اند و تجهیزات سخت‌افزاری مربوط به شبکه به‌صورتی کاملا منظم کار می‌کنند.

برای شما و خودمان روزهایی خوب و بی‌دردسر، همراه با پیشرفت و موفقیت در کار و زندگی آرزو می‌کنیم.

اطلاعیه شماره ۲ پشتیبانی آنلاین مسبح ماندگار مورخ ۵ شهریور ۱۴۰۱

با سلام و احترام

سرویس پشتیبانی آنلاین باعث شد تا با اشکالات فنی کاربران با جزئیات بیشتری آشنا شویم. نوع خطاهای ارسالی به پشتیبانی آنلاین بیشتر مربوط به خطای قطع ارتباط با سرور بود و خطاهای دیگری که معمولا ارسال می‌شد، از پی قطع ارتباط بوجود می‌آمد.

آپدیت جدید مسبح ماندگار نگارش ۱۱ با ورژن ۱۱.۱۴۰۱.۱۶۰۵.۱۰ شروع فصل تازه‌ای در ارتقاء بنیان‌ها، مدیریت خطاها و افزایش دقت و سرعت ارتباطات بر بستر SQL SERVER خواهد بود. گام اول در این ورژن، مدیریت خطاها، تغییر روش فراخوانی داده‌ها و افزایش گزینه‌های قابل اانتخاب در ارتباطات است. در آینده نیز به جستجوی راهکارها و ابزارهای نوین جهت تقویت برنامه و ارایه‌ی خدمات برتر به شما مشتریان گرامی خواهیم بود.

در این ورژن اگر در صفحه‌ی فاکتورها، عملیات یا صفحات مربوط به تنظیم داده‌های ترکیبی باشید و اطلاعاتی را در دیتابیس مخصوص خودتان ثبت کرده باشید، اگر خطای قطع‌اتصال با SQL SERVER رخ دهد، ضمن اعلام دریافت خطا، سعی می‌کنیم تا صفحه بسته نشده و شما بتوانید در تلاشی مجدد اطلاعات را به سرور بفرستید. در این حالت نه تنها صفحه بسته نمی‌شود که کلیه‌ صفحات باز موجود در سیستم، تازه‌سازی می‌شوند. اگر با VPS کار می‌کنید سعی کنید که صفحات زیادی باز نباشد، تا تازه‌سازی زمان زیادی از شما نگیرد.

هرچند خطاها کنترل شده‌اند تا آسیبی به فعالیت شما وارد نشود اما یکی از عمده‌ترین دلایل ایجاد خطا وجود VPN ها هستند. اگر با پروتکل قوی و مهم TCP/IP به SQL SERVER وصل شده باشید و VPN شما قطع یا وصل شود، چون IP شما تغییر می‌کند، ارتباط شما فعلا با SQL SERVER کاملا قطع می‌شود. VPN‌ها کارشان این است که IP را عوض کنند تا کاربرشان ناشناس باقی مانده یا مرتبط با کشور دیگری معرفی شود. اما اگر اصرار دارید که حتما از VPN استفاده کنید، می‌توانید از پروتکل Nimed Pipes نیز استفاده کنید. عملکرد این پروتکل بر مبنای IP نیست. همچنین در حالت Native اگر اول به مسبح وارد شوید و بعد با VPN آی‌پی خود را تغییر دهید ممکن است با خطایی مواجه نشوید. در آپدیت جدید گزینه‌ای وجود دارد که می‌تواند IP ثبت‌شده‌ی شما در پردازش‌های SQL SERVER و IP شما در شبکه خودتان را در هر ارتباط نمایش دهد.

در این آپدیت گزینه‌هایی نیز برای انتخاب نوع تامین‌کننده‌ی ارتباط (Provider) و نوع پروتکل ارتباطی (TCP/IP یا Named pipes) قرار داده شده است. برای شبکه نیز گزینه‌هایی قرار داده شده است که همه اینها در بخش SQLServer connection options در صفحه‌ی سال‌های مالی قرار دارند.

حتما آپدیت جدید مسبح را تهیه کنید. اگر تهیه کردید، چون در این آپدیت روش فراخوانی داده‌ها جدید شده است، اگر شبکه دارید حتما روی همه کلاینت‌ها و سرورتان این آپدیت را نصب کنید.

طی سال گذشته شرکت اشراق رایانه پژوه ویرا اقدام به توسعه‌ی برنامه‌ی حسابداری مسبح نمود. این برنامه که مسبح ماندگار نگارش ۱۱ نام دارد از لحاظ ساختار بر بستر مسبح تمام عیار نگارش ۸ برقرار شده اما طراحی‌های مخصوص خود را دارد.

لوگوی نرم افزار حسابداری مسبح ماندگار نگارش ۱۱
لوگوی نرم افزار حسابداری مسبح ماندگار نگارش ۱۱

 

عمده‌ترین تغییر این برنامه اضافه‌کردن امکان ثبت اطلاعات مربوط به شعب مختلف در یک پایگاه اطلاعات واحد است. کاربران مختلف بسته به سطح دسترسی‌شان می‌توانند تنظیم‌کننده‌ی اطلاعات شعبه و یا مشاهده‌کننده‌ی اطلاعات همه‌ی شعب باشند. در هر شعبه ریز موجودی‌های کالا، حساب اشخاص، حساب صندوق، حساب بانک و حساب سهامداران نگهداری می‌شود. وقتی اطلاعات کلیه‌ی شعب را می‌بینیم اطلاعات حساب‌های مختلف با هم جمع زده شده و نمایش داده می‌شوند. همچنین هر سند یا فاکتوری مشخصا در یک شعبه ثبت شده و به‌صورتِ تکی گزارش‌گیری می‌شود. همه‌ی گزارش‌ها هم به‌صورت تک‌شعبه‌ای و هم کل شعب قابل تهیه و تنظیم می‌باشند. این قابلیت جزیی از ارکان معمولی برنامه نیست و برای داشتن‌اش باید به‌صورت جداگانه سفارش دهید. به‌راحتی می‌توان دیتابیس مربوط به این شعب را در یک vps یا سرور شخصی قرار داد و شعبات شما از نقاط مختلف به آن دسترسی داشته باشند.

از دیگر گزارشات ریز و درشتی که تهیه شده است می‌توان به گزارش ترازنامه‌ی جامع مقایسه‌ای اشاره کرد. همان‌طور که از اسم این گزارش پیداست ترازنامه‌های مختلف حسابداری اعم از طلایی، ریالی، ارزی یا پلاتینی را تهیه کرده و با ترازنامه‌های دیگری که قبلا ذخیره شده است مقایسه می‌کند.

یکی از موارد ضروری برای راحتی ارتباط با مشتریان بحث پشتیبانی آنلاین است. در مسبح ماندگار ما بخش‌هایی اضافه کرده‌ایم که در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به رفع اشکالات احتمالی کاربران اقدام کنیم. هرکجای برنامه که یک اشکال پیشبینی‌نشده اتفاق بیفتد بلافاصله توسط کاربر به سرور ما ارسال شده و تحت بررسی قرار می‌گیرد. از دیگر تعاملاتِ آنلاین افزودن امکان صدور اطلاعیه‌هایِ مهم و رساندن سریع آن به دست کاربران مسبح ماندگار است.

اطلاعیه شماره ۱ پشتیبانی آنلاین مسبح ماندگار مورخ ۱ آذر ۱۴۰۰

سلام و درود

پخش شدن ویروس کرونا هرچند خسارت‌بار بود اما باعث شد تا خدمت‌رسانی آنلاین شتاب بیشتری بگیرد. ما هم تصمیم گرفتیم همراه با پروژه‌ی جدید مسبح ماندگار نگارش ۱۱ سرویس آنلاین خدمات و پشتبانی خود را ارایه دهیم.

در این سرویس اطلاعیه‌های جدید ما مبنی بر تغییرات و آپدیت‌ها و موارد دیگر به اطلاع شما می‌رسد.

همچنین بستری درنظر گرفتیم که هروقت در سیستم خطایی ناشناخته رخ داد، آنرا سریعا برای ما بفرستید. اگر قبلا آن اشکال مطرح شده و پاسخ‌هایی گرفته بود، آن راهنمایی‌ها و پاسخ‌ها بلافاصله به شما نمایش داده می‌شود تا اشکال خود را رفع کنید. و اگر خطا تازه رخ‌داده باشد، توسط کارشناسان اشراق رایانه بررسی شده و پاسخ‌اش به شما ارسال خواهد شد.

درصورتی که این سرویس مورد استقبال کاربران قرار بگیرد، سیستم آنلاین پرسش و پاسخ را نیز به برنامه مسبح ماندگار اضافه خواهیم کرد.

۱۴۰۰/۰۲/۲۴

 • ایجاد سه موجودی جدید جهت کنترل مدیریتی که در دسته‌ی انبار مدیریتی قرار می‌گیرند. این موجودی‌ها عبارتند از: موجودی طلای متفرقه انبار، موجودی سنگ وزنی انبار و موجودی سنگ تعداد انبار. امکان خرید یا دریافت این موجودی‌ها فراهم است و فقط می‌توان آنها را از طریق تبدیلات کالاها به موجودی‌های درگردشِ کالاتبدیل کرد. وضعیت حسابداری این کالاها همانند سایر موجودی‌هاست و موجودی آنها در ترازنامه و حساب عملکرد سود و زیان لحاظ می‌شود. این موجودی‌های مدیریتی، دفاتر کاردکس و کارت کالای مخصوص خود را دارند.
 • ‌بهینه‌سازی و تفکیک بخش‌های تولید. دفتر کسر اسناندارد تولید و دفتر مدل مستر از مجموعه دفاتر فی و اجرت جدا شده و منحصرا دریخش تولید قرار گرفتند. طبق این تقسیم‌بندی، تنظیم سطوح دسترسی کاربران نیز تفکیک و جداسازی شد. 

اپلیکیشن کنترل موجودی شعب

 • تنظیم فرایندهای مربوط به  اپلیکیشن PWA کنترل موجودی شعب. فایل‌هایی که برای انتقال بین‌شعب تولید می‌شوند را می‌توان در فرمتِ مخصوص سایت تهیه کرده و در اپلیکیشن آپلود کرد. همچنین بخشی در برنامه قرار داده می‌شود که امکان فروش کالاها در سایت، همزمان با فروخته‌شدن آنها در برنامه مسبح ماندگار را فراهم سازد.
 • گزینه‌ی جدیدی در بخش مخراجکاران تعبیه شد که امکان افزودن طلا یا پلاتین ساده به جواهر تولیدشده‌ی نهایی را فراهم می‌سازد. از وزن این کالا به همراه اجرت گرمی و درصدی پایه در محاسبه‌ی حساب مشتریان استفاده می‌شود. گزینه‌ی دیگری در بخش مخراجکاران اضافه شد که امکان انتخاب اِعمال یا عدم اعمال وزن گرمی سنگ‌ها در حساب مشتریان را میسر می‌سازد.
 • بخش جدیدی شامل فهرستی از شماره‌های سفارشات مختلف در قسمت‌های ارسال به حط تولید، برگشت از خط تولید و مخراجکاران اضافه شد که فهرست سفارش‌های درگیر با آن قسمت را مشخص می‌سازد. این بخش درواقع مربوط به اپلیکیشن PWA کنترل سفارشات است که همینک در دست طراحی و توسعه بوده و بزودی به کاربران گرامی تقدیم خواهد شد.
 • تهیه‌ی فهرست کامل فرایندهای دردسترس هر کاربر و نمایش فهرست‌وار آنها در منوی سرآغاز. با این کار دستیابی به فرایندهای دلخواه به‌سادگی و با یک جستجوی چند حرفی فراهم می‌شود.
 • رفع اشکالات و مشکلات گزارش شده کاربران.
صفحه سرآغاز در برنامه حسابداری طلا و جواهر مسبح ماندگار
صفحه سرآغاز در برنامه حسابداری طلا و جواهر مسبح ماندگار

۱۳۹۹/۱۰/۱۰

 • افزودن پیش‌فاکتورهای خرید به برنامه. در نسخه‌های پیشین نرم‌افزار مسبح فقط پیش‌فاکتورهای فروش وجود داشتند. پیش‌فاکتورهای خرید همانند روال ثبت و انتقال پیش‌فاکتورهای فروش عمل می‌کنند. پس از ثبت پیش‌فاکتور می‌توان آن‌را به فاکتور قطعی خرید تبدیل کرد. همچنین امکان کپی‌برداری از یک پیش‌فاکتور به تعداد دلخواه وجود دارد.
 • ‌افزودن گزینه‌ی تاریخ کامل فارسی به حروف مربوط به سررسید چک‌های شخصی در قالب چاپ چک‌ها. گزینه‌های کدملی، کداقتصادی و شناسه‌ی ملی گیرنده چک نیز به مشخصات قابل چاپ بر روی چک‌ها اضافه شد.
 • افزودن اجرت درصدی فروش به جواهرات. قبلا اجرت‌های گرمی و درصدی جواهرات به‌صورت جداگانه وجود نداشتند. اینک امکان تفکیک اجرت‌های کاردکس جواهرات و اجرت‌های  فروش آنها وجود دارد. تغییرات آخرین قیمت‌ها بر روی اجرت‌های فروش اعمال شده و از اجرت‌های هنگام ثبت جواهر برای محاسبات کاردکس و قیمت تمام‌شده‌ی جواهر استفاده می‌شود.
 • افزودن وزن کل و وزن کل بدون سنگ به مشخصات جواهرات ترکیبی. از این پارامترها هنگام چاپ فاکتور یا تنظیم لیبل بارکد استفاده می‌شود و هر امکان مشاهده‌ی آن در فهرست‌ها و جزئیات جواهرات ترکیبی وجود دارد.
 • تنظیم موتور جدید راکفای مسبح جهت انتقال اطلاعات از برنامه به سایت‌های اینترنتی.
 • افزودن پارامترهای دینامیک جدید جهت درج در قالب بارکد جواهرات و انواع طلاها و پلاتین‌های ساده و پایه.

 

گزارش اینترنتی مسبح

 • گسترش امکانات گزارش اینترنتی. گزارش اینترنتی گزارشی است که در شیت‌های مختلف یک فایل اکسل تولید شده و به اینترنت منتقل می‌شود. در تنظیمات سلیقه‌ای کاربران گزینه‌ای جهت انتخاب نوع گزارش قرار داده شده است. این گزارش می تواند دربرگیرنده صورت دارایی‌های کالا، صورت‌ها سنگ‌های جواهرات با تفکیکات ویژه، گزارش وجوه نقد، گزارش ویژه از مانده حساب‌های اشخاص یا گزارش فروش و مرجوعی فروش باشد. اینک دو قابلیت جدید به این بخش اضافه شد تا بتوان این گزارش را پس از تولید به دو  نشانی اینترنتی آپلود کرد و یا در مسیر مشخصی از سیستم خود یا شبکه ذخیره نمود.

۱۳۹۹/۰۶/۰۱

 • افزودن تعداد سنگ به مشخصات سنگ‌های وزنی بارخونه. به‌این‌ترتیب در کلیه‌ی عملیات مرتبط با سنگ‌های وزنی بارخونه اعم از خرید، فروش، تبدیلات و .. ، پارامتر تعداد نیز به‌صورت دلخواه دخالت داده می‌شود. دفتر هر سنگ مقادیر ورودی و خروجی تعداد را نمایان کرده و مانده‌ی نهایی تعدادی هر سنگ وزنی در فهرست موجودی سنگ‌ها فهرست می‌شود.
 • ‌تغییر ساختار صفجه‌ی محافظت از سیستم. صفحه‌ای در سیستم وجود داشت که وقتی می‌خواستیم کاری نکنیم آن صفحه را با فشردن یک کلید در هرجای برنامه، قعال می‌کردیم. برای ورود مجدد به برنامه بایستی رمز مشخصی را وارد می‌کردیم. اکنون به‌جای پسورد، کدکاربری و کلمه رمز پرسیده می‌شود. بنابراین از این به‌بعد از این صفحه برای جابجایی کاربری نیز می‌توان استفاده کرد.

صفحه محافظت از سیستم نرم افزار طلا

 

 • افزودن صفحه‌ای به تنظیمات مدیریتی با عنوان “محدویت فروش و تعمیر” جهت تنظیم محدودیت‌هایی که می‌خواهیم برای فروش و تعمیرات اعمال کنیم. برحسب این گزینه، امکان تعیین سقف برای هر فروش تا از قیمت اتیکت بیشتر نشود و همچنین امکان تعیین درصد نوسان برای وزن برگشتی از تعمیرات فراهم شده است. گزینه‌های مربوط به محدوسازی اقلام و تخفیفات فروش نیز به این صفحه منتقل شده است.
 • تنظیم فرایندی جهت ثبت فاکتورهای فروش با استفاده از شماره‌تلفن مشتری. اگر شماره‌تلفن در سیستم متعلق به‌ شخص خاصی بود منوی فروش بازشده و آماده تنظیم ردیف‌ها می‌شود و در غیراینصورت منوی ثبت‌نام شخص بازشده و پس از تنظیم مشخصات شخص، به بخش فروش وارد می‌شویم.
 • تنظیم دسترسی‌های جدید برای کاربران جهت استفاده از امکانات آمارگیری کالاها و انتقال محدودیت‌های قابل‌تنظیم حسابداری از منوی تنظیمات مدیریتی به سطح دسترسی هر کاربر.
 • مرتب‌سازی سایر صفحات در تنظیم سطوح دسترسی کاربران هنگام تعریف کاربر، جهت سهولت یافتن گزینه‌های قابل انتخاب.

 

مرتب‌سازی نحوه‌ی تنظیم دسترسی به صفحات دیگر هنگام تعریف کاربر جدید

 

 • امکان کنترل تعداد ارقام دقیق کد ملی اشخاص.
  • افزودن چهار گزارش دیگر به گزارش اینترنتی سیستم که یک ویژگی بوده و فایل اکسل تولیدی درنهایت با FTP به اینترنت وارد می‌شود.

   1. افزودن قیمت‌ سنگ‌های جواهرات به گزارش صورت خلاصه دارایی های کالا.
   2. گزارش وزن سنگ‌های موجود بارخونه و سنگ‌های سوارشده جواهرات موجود براساس کد سنگ.
   3. گزارش وجوه نقد جاری سیستم به همراه موجودی کالا ارزی.
   4. گزارش مانده حساب اشخاص بدهکار و بستانکاری که مانده‌حساب آنها از یک مبلغ بیشتر است.

تنظیمات گزارش اینترنتی برنامه مسبح ماندگار

 

 • امکان نمایش اسلایدی تصاویر یک دایرکتوری خاص در نمایش نوع سوم از ویژگی مانیتور دوم.
 • افزودن عکس و مشخصات ریز سنگ و ترکیبات طلا به فهرست کدهای مدل. به‌این ترتیب وقتی در خرید، دریافت یا تبدیلات قبل از درج‌شدن جواهر در سیستم، کدمدل آن انتخاب شود، جواهری با تصویر، مشخصات سنگ و.. مربوط به آن کدمدل ثبت می‌شود.
فهرست