نرم افزار حسابداری طلا و جواهر فروشی مسبح تمام عیار

پرسش‌های متداول برنامه حسابداری طلا و جواهر

در این بخش پرسش‌های مطرح‌شده از سوی کاربران به همراه پاسخ‌های کارشناسان در راستای آموزش حسابداری طلا و جواهر و آموزش نرم افزار حسابداری زرگری مسبح تمام عیار به اطلاع شما می‌رسد.

پرسشگر : سکاکیان

سلام. امکان استفاده دمو جهت تست برنامه هم هست؟! اگه جواب مثبت هست چطور میشه از دموی برنامه استفاده کرد؟!

پاسخ کارشناس برنامه حسابداری طلا و جواهر به این سوال

با سلام
بله برنامه مسبح ۷ ما دارای دمو هم هست اما ازآنجایی که دموی برنامه با قفل سخت‌افزاری عرضه می‌شود برای داشتن دموی برنامه بایستی مبلغ ۶۰ هزارتومان پرداخت کنید. نسخه دمو بسیار محدود بوده و پس از مقدار مشخصی استفاده از کار می‌افتد. اگر برنامه را خریداری کردید مبلغ ۶۰ هزارتومان از قیمت برنامه کسر می‌شود و اگر قفل سخت‌افزاری دمو را عودت دادید، مبلغ ۶۰ هزارتومان به شما عودت داده خواهد شد. برای داشتن دموی برنامه با ما تماس بگیرید.

 

پرسشگر : مازیار عشقی آموزش حسابداری طلا فروشی | طلافروشی چگونه است 

با سلام. من یک حسابدار هستم و می‌خواستم حسابداری یکی از طلافروشان را به عهده بگیرم. برنامه آموزش حسابداری زرگری شما چگونه است؟ شما چه آموزش‌هایی به من می‌دهید تا هرچه سریعتر خود را برای استفاده از برنامه حسابداری شما آماده کنم.

مصطفا دلاوری پاریزی کارشناس آموزش حسابداری طلا فروشی مسبح تمام عیار برای طلافروشی

پاسخ کارشناس به این سوال

آموزش حسابداری طلا فروشی | طلافروشی چگونه است 
درود بر مازیار عزیز.
دوست من؛ همانطور که بارها گفته‌ایم ما به‌ازاء فروش هر برنامه، دست‌کم دوجلسه آموزش رایگان استفاده از برنامه را در دستور کار فروش و پشتیبانی خویش قرار داده‌ایم.

در کنار این مساله، در همین سایت و در بخش‌های مختلف آن نکات زیادی درباره طلا و حسابداری طلا آورده شده است که تاکید می‌کنیم حتما آنها را مطالعه کنید تا روند آشنایی شما با این صنف و محاسبات مربوطه بیشتر شود. لطفا این بخش‌ها را مطالعه کنید:

آموزش حسابداری طلا فروشی | طلافروشی چگونه است

پرسشگر : زرگر

سلام وقت بخیر ما نسخه ۵ مسبح را داریم آیا امکان ارتقاء نرم افزار به نسخه تمام عیار هست  و یا باید نسخه‌ی جدیدی تهیه نماییم

پاسخ کارشناس برنامه حسابداری طلا و جواهر به این سوال

سلام،

باتشکر از همکاری چند ساله که با این شرکت داشته اید.

طبق اصول اولیه این شرکت نسخه های قدیمی با شرایط زمانی تبدیل به نسخه های جدید خواهد شد. با توجه به اینکه دنیای نرم افزار هر روز در حال تغییر و پیش رفت می باشد شرکت اشراق با این روند هر سال نسخه نرم افزاری خود را ارتقاء می دهد تا با دنیای نرم افزار هماهنگ و همسان باشد.

عملیات انتقال اطلاعات از مسبح نگارش ۲، نگارش ۳، نگارش ۴ در صورتی انجام می شود که اطلاعات آنها قابل تبدیل به مسبح نگارش ۵ باشد؛ در اینصورت ابتدا اطلاعات به نگارش ۵ و ۵.۵ انتقال یافته و فونت ایران سیستم به یونیکد تبدیل می شود. پس از آن اطلاعات از نگارش ۵.۵ به نگارش ۷ (تمام عیار) منتقل می شوند.

نحوه تسویه حساب :
نسخه ی قدیمی شما با همان مبلغی که از ما خریداری کرده اید از شما دریافت می گردد و نسخه ی جدید به شما ارایه خواهد شد.

پرسشگر : حسابدار

شرکت ما نرم افزار مسبح تمام عیار را تهیه کرده است . چند گزینه و فیلد لازم است به نرم افزار ما اضافه گردد. لطفا شرایط سفارش نرم افزار را به آدرس ایمیل مان ارسال نمایید.

پاسخ کارشناس برنامه حسابداری طلا و جواهر فروشی به این سوال

سلام،
لطفا اطلاعات بخش‌هایی را که نیاز به تغییر داردٰ برای  شرکت اشراق ایمیل نمایید؛ تا در اسرع وقت کارشناسان آنالیز و برنامه‌نویسی مدت‌زمان انجام این تغییرات و میزان هزینه را برای شما برآورد نمایید.

با تشکر از اعتماد شما

پرسشگر : گالری طلا و جواهر

برنامه مسبح ۷ را دارم برای اینکه بتوانم حساب اقساط مشتری‌ها را در برنامه ثبت کنم از کدام قسمت باید وارد شوم.

پاسخ کارشناس نرم‌افزار حسابداری طلا و جواهر به این سوال

برنامه مسبح دارای سطح ها و بخش های مختلفی است. بخش دفتر اقساط را باید سفارش دهید و با پرداخت هزینه و تغییر قفل این بخش به نرم افزارتان اضافه خواهد شد.

سلام ببخشید من یک دیپلمه حسابداری هستم و میخواستم بدانم آیا می توانم با نرم‌افزار شما در طلا فروشی به عنوان حسابدار کار کنم.  آیا آموزش نرم‌افزار حسابداری طلا فروشی هم می‌دهید؟

آیا کار با نرم افزار شما نیاز به دانش گسترده از علم حسابداری و یا کامپیوتر دارد ؟

کلاس آموزشی دارید؟  آموزش می دهید؟

و من در چند جلسه می توانم به نرم افزار شما مسلط شوم؟

لطفا پیش نیازهای یاد گیری نرم افزارتان را نیز عنوان کنید.

پرسشگر : کریمی از تهران 

 

پاسخ کارشناس آموزش نرم‌افزار حسابداری طلا به این سوال

سلام خدمت شما دوست و همکار گرامی،

* طراحی نرم افزار های حسابداری زرگری مسبح به صورتی است که کاربران باید با محیط ویندوز ، OFFICE و همچنین با تمامی اصطلاحات صنف طلا و جواهر آشنایی داشته باشند. در این صورت کار با این نرم افزار راحت خواهد بود. چراکه ما سعی کرده ایم بعد از ثبت اطلاعات روزانه گالری، گزارشات حسابداری برحسب آخرین قیمت روز طلا به صورت اتوماتیک در اختیار کارفرما قرار گیرد.

** ضمن اینکه آموزش نرم‌افزار حسابداری طلا و جواهر فروشی مسبح جامع است. دو جلسه آموزش رایگان از شرایط خدمات پس از فروش نرم افزار است. ما تضمین می کنیم که اگر بتوانید با کامپیوتر به راحتی کار کنید و اطلاعات شما درباره حسابداری طلا نیز معقول باشد، طی این دو جلسه که آموزش نرم افزار حسابداری طلا انجام میشود، می توانید تسلط کافی جهت کار با نرم‌ افزار حسابداری طلا فروشی یا نرم افزار حسابداری طلا و جواهر فروشی را بدست آورید.

*** در صورتی که شرایط بند یک را داشته باشید. دو جلسه ی آموزشی کافی خواهد بود که البته این شرایط بستگی به میزان تمرین و کارکرد حسابدار در دوران آموزش دارد.

**** در بند یک توضیح داده شد.

برای آشنایی بیشتر لطفا این بخش‌ها را مطالعه کنید:

 

پرسشگر : Davood Esmaeili

خواهشمند است نسخه مسبح ۵ برای نصب روی ویندوز ۱۰ را ارسال کنید یا چگونکی بازیابی فایل‌های گذشته روی نسخه مسبح تمام عیار را توضیح دهید.

پاسخ کارشناس نرم‌افزار حسابداری طلا و جواهر به این سوال

با سلام!

نسخه ۵ برنامه‌ی مسبح قابلیت نصب بر روی ویندوز ۱۰ را ندارد. این به آن دلیل است که برنامه با نرم‌افزارهای c++Builder شرکت Borland نوشته شده بود و این شرکت، چندین سال پیش، فعالیت کاری خود را متوقف کرده‌است. به‌همین دلیل امکان بازبرنامه‌نویسی نسخه‌های پیشین وجود ندارد.

اما مسبح تمام عیار به‌راحتی بر روی همه‌ی ویندوزهای یونیکد نصب شده و امکان بازیابی فایل‌های مربوط به مسبح ۵ و ۵.۵ نیز در آن وجود دارد. جهت بازیابی اطلاعات نسخه‌ی ۵، ابتدا وارد «صفحه‌ی مدیریت» برنامه مسبح‌ تمام‌عیار شوید و سپس گزینه‌ی «بازیابی اطلاعات از نسخه‌های پیشین» را انتخاب کرده و پس از انتخاب فایل مربوطه، کلید تائید اطلاعات را فشار دهید. این گزینه همچنین در قسمت منوهای بالای صفحه در اولین گزینه با نام «مدیریت» و  در زیرشاخه مدیریت اطلاعات قابل دسترسی است.

پرسشگر : mahdi marahel

با سلام وقتتون بخیر میخواستم بدونم نرم افزار مسبح ۷ رو میتونم به صورت دمو تهیه کنم ببینم چه قابلیت هایی داره حتی اگر شده برای چند روز هم باشه کافیه

 

پاسخ کارشناس برنامه حسابداری طلا و جواهر به این سوال

باسلام. از آنجایی که دموی نرم افزار مسبح تمام‌عیار با قفل سخت‌افزاری کار می‌کند؛ برای داشتن آن باید هماهنگی لازم با شرکت انجام شده و مراحل کاری آن طی شود.

پرسشگر : میترا فلاح

با سلام. من می‌خواستم سفارش یک برنامه‌ی به شما بدهم. می‌خواستم بدانم سابقه شما در تولید برنامه‌های حسابداری چیست و تاکنون چه برنامه‌هایی را تهیه کرده‌اید؟ همچنین هزینه انجام پروژه‌ای که از طرف ما سفارش داده می‌شود، چه مقدار است؟

پاسخ کارشناس برنامه حسابداری طلا و جواهر به این سوال

سلام بر شما. همان‌طور که در این صفحه توضیح داده‌ایم، فعالیت شرکت ما از سال‌های پیش آغاز شده و تاکنون نرم‌افزارهای رافع ۴، رافع ۵، رافع ۶، رافع ۷، رافع ویژه، نرم‌افزار پایا، حسابدار ۸۰، حسابدار ۸۶، حسابرس‌آنلاین و نقدینه را آنالیز، طراحی و برنامه‌نویسی کرده‌ایم. البته این برنامه‌ها توسط گروه ما تحت عنوان گروه پژوهشی نرم‌افزاری اشراق انجام شده و به شرکت‌ها فروخته می‌شد.هم‌اکنون اما در حال توسعه و پشتیبانی جدی برنامه‌ حسابداری فروغ هستیم.

برای انجام سفارش شما دو حالت وجود دارد. اگر سفارش شما را بتوانیم برروی برنامه‌های موجود خود اضافه کنیم، قطعا با هزینه کمتری نسبت به حالتی انجام می‌شود که از پایه، سفارش شما را انجام دهیم. برای انجام سفارش شما، ابتدا تیم آنالیزکننده‌ی ما، نیازها وسفارشات موردنظر شما را بررسی کرده و درصورت تائید شما، برآورد مالی و زمانی آن ارایه می‌شود.

پرسشگر : محمد علی الماسی

با سلام

پس از نصب برنامه‌ی مسبح تمام‌عیار، برای بار اول که برنامه باز شد، بعضی از کلید‌ها را خالی نشان می‌دهد گویی که هیچ چیزی بر روی آنها نوشته نشده است. همچنین چاپ جداول را نیز با مشکل مواجه می‌کند و صفحات متعددی را خالی نمایش می‌دهد. لطفا راهنمایی کنید که چگونه این مشکل را حل کنم.

پاسخ کارشناس به این سوال

سلام جناب الماسی

مشکلی که شما با آن برخورد کرده‌اید، به دلیل عدم سازگاری فونت نستعلیق نگارش ۱ با ویندوز شماست. جهت رفع این معضل، پوشه‌ای به نام Font Ver2.001 در دایرکتوریTools از سی‌دی برنامه قرار داده شده است. شما بایستی بر روی IranNastaliq.ttfرایت‌کلیک کرده و گزینه‌ی Install را انتخاب کنید تا فونت جدید نصب شود. دقت داشته باشید که هنگام انجام این عملیات، از برنامه خارج شده باشید.

جهت راهنمایی دقیق‌تر، فایل پیوست زیر را دریافت کرده و مراحل انجام کار را در قالب یک فیلم آموزشی مشاهده فرمائید.

 

نصب فونت نستعلیق در برنامه حسابداری طلا و جواهر مسبح تمام عیار
فهرست