نرم افزار حسابداری طلا و جواهر فروشی مسبح ماندگار

پرسش‌های متداول برنامه حسابداری طلا و جواهر

در این بخش پرسش‌های مطرح‌شده از سوی کاربران به همراه پاسخ‌های کارشناسان در راستای آموزش حسابداری طلا و جواهر و آموزش نرم افزار حسابداری زرگری مسبح ماندگار به اطلاع شما می‌رسد.

پرسشگر : مازیار عشقی آموزش حسابداری طلا فروشی | طلافروشی چگونه است 

با سلام. من یک حسابدار هستم و می‌خواستم حسابداری یکی از طلافروشان را به عهده بگیرم. برنامه آموزش حسابداری زرگری شما چگونه است؟ شما چه آموزش‌هایی به من می‌دهید تا هرچه سریعتر خود را برای استفاده از برنامه حسابداری شما آماده کنم.

مصطفا دلاوری پاریزی کارشناس آموزش حسابداری طلا فروشی مسبح ماندگار برای طلافروشی

پاسخ کارشناس به این سوال

آموزش حسابداری طلا فروشی | طلافروشی چگونه است 
درود بر مازیار عزیز.
دوست من؛ همانطور که بارها گفته‌ایم ما به‌ازاء فروش هر برنامه، دست‌کم دوجلسه آموزش رایگان استفاده از برنامه را در دستور کار فروش و پشتیبانی خویش قرار داده‌ایم.

در کنار این مساله، در همین سایت و در بخش‌های مختلف آن نکات زیادی درباره طلا و حسابداری طلا آورده شده است که تاکید می‌کنیم حتما آنها را مطالعه کنید تا روند آشنایی شما با این صنف و محاسبات مربوطه بیشتر شود. لطفا این بخش‌ها را مطالعه کنید:

آموزش حسابداری طلا فروشی | طلافروشی چگونه است

پرسشگر : زرگر

سلام وقت بخیر ما نسخه ۵ مسبح را داریم آیا امکان ارتقاء نرم افزار به نسخه ماندگار هست  و یا باید نسخه‌ی جدیدی تهیه نماییم

پاسخ کارشناس برنامه حسابداری طلا و جواهر به این سوال

سلام،

باتشکر از همکاری چند ساله که با این شرکت داشته اید.

طبق اصول اولیه این شرکت نسخه های قدیمی با شرایط زمانی تبدیل به نسخه های جدید خواهد شد. با توجه به اینکه دنیای نرم افزار هر روز در حال تغییر و پیش رفت می باشد شرکت اشراق با این روند هر سال نسخه نرم افزاری خود را ارتقاء می دهد تا با دنیای نرم افزار هماهنگ و همسان باشد.

عملیات انتقال اطلاعات از مسبح نگارش ۲، نگارش ۳، نگارش ۴ در صورتی انجام می شود که اطلاعات آنها قابل تبدیل به مسبح نگارش ۵ باشد؛ در اینصورت ابتدا اطلاعات به نگارش ۵ و ۵.۵ انتقال یافته و فونت ایران سیستم به یونیکد تبدیل می شود. پس از آن اطلاعات از نگارش ۵.۵ به نگارش ۷ (ماندگار) منتقل می شوند.

نحوه تسویه حساب :
نسخه ی قدیمی شما با همان مبلغی که از ما خریداری کرده اید از شما دریافت می گردد و نسخه ی جدید به شما ارایه خواهد شد.

پرسشگر : حسابدار

شرکت ما نرم افزار مسبح ماندگار را تهیه کرده است . چند گزینه و فیلد لازم است به نرم افزار ما اضافه گردد. لطفا شرایط سفارش نرم افزار را به آدرس ایمیل مان ارسال نمایید.

پاسخ کارشناس برنامه حسابداری طلا و جواهر فروشی به این سوال

سلام،
لطفا اطلاعات بخش‌هایی را که نیاز به تغییر داردٰ برای  شرکت اشراق ایمیل نمایید؛ تا در اسرع وقت کارشناسان آنالیز و برنامه‌نویسی مدت‌زمان انجام این تغییرات و میزان هزینه را برای شما برآورد نمایید.

با تشکر از اعتماد شما

پرسشگر : گالری طلا و جواهر

برنامه مسبح ۷ را دارم برای اینکه بتوانم حساب اقساط مشتری‌ها را در برنامه ثبت کنم از کدام قسمت باید وارد شوم.

پاسخ کارشناس نرم‌افزار حسابداری طلا و جواهر به این سوال

برنامه مسبح دارای سطح ها و بخش های مختلفی است. بخش دفتر اقساط را باید سفارش دهید و با پرداخت هزینه و تغییر قفل این بخش به نرم افزارتان اضافه خواهد شد.

سلام ببخشید من یک دیپلمه حسابداری هستم و میخواستم بدانم آیا می توانم با برنامه شما در طلا فروشی به عنوان حسابدار کار کنم.  آیا جلسه آموزشی برای نرم‌افزار حسابداری طلا فروشی هم دارید؟

آیا کار با نرم افزار شما نیاز به دانش گسترده از علم حسابداری و یا کامپیوتر دارد ؟

کلاس آموزشی دارید؟  آموزش می دهید؟

و من در چند جلسه می توانم به نرم افزار شما مسلط شوم؟

لطفا پیش نیازهای یاد گیری نرم افزارتان را نیز عنوان کنید.

پرسشگر : کریمی از تهران 

 

زهرا خاتمی دوست کارشناس نرم افزار حسابداری طلا فروشی با نام مسبح ماندگار
زهرا خاتمی دوست

پاسخ کارشناس آموزش نرم‌افزار حسابداری طلا به این سوال

سلام خدمت شما دوست و همکار گرامی،

* طراحی نرم افزار های حسابداری زرگری مسبح به صورتی است که کاربران باید با محیط ویندوز ، OFFICE و همچنین با تمامی اصطلاحات صنف طلا و جواهر آشنایی داشته باشند. در این صورت کار با این نرم افزار راحت خواهد بود. چراکه ما سعی کرده ایم بعد از ثبت اطلاعات روزانه گالری، گزارشات حسابداری برحسب آخرین قیمت روز طلا به صورت اتوماتیک در اختیار کارفرما قرار گیرد.

** ضمن اینکه آموزش نرم‌افزار حسابداری طلا و جواهر فروشی مسبح جامع است. دو جلسه آموزش رایگان از شرایط خدمات پس از فروش نرم افزار است. ما تضمین می کنیم که اگر بتوانید با کامپیوتر به راحتی کار کنید و اطلاعات شما درباره حسابداری طلا نیز معقول باشد، طی این دو جلسه که آموزش نرم افزار حسابداری طلا انجام میشود، می توانید تسلط کافی جهت کار با نرم‌ افزار حسابداری طلا فروشی یا نرم افزار حسابداری طلا و جواهر فروشی را بدست آورید.

*** در صورتی که شرایط بند یک را داشته باشید. دو جلسه ی آموزشی کافی خواهد بود که البته این شرایط بستگی به میزان تمرین و کارکرد حسابدار در دوران آموزش دارد.

**** در بند یک توضیح داده شد.

برای آشنایی بیشتر لطفا این بخش‌ها را مطالعه کنید:

آموزش نرم‌افزار حسابداری طلا

پرسشگر : Davood Esmaeili

خواهشمند است نسخه مسبح ۵ برای نصب روی ویندوز ۱۰ را ارسال کنید یا چگونکی بازیابی فایل‌های گذشته روی نسخه مسبح ماندگار را توضیح دهید.

پاسخ کارشناس نرم‌افزار حسابداری طلا و جواهر به این سوال

با سلام!

نسخه ۵ برنامه‌ی مسبح قابلیت نصب بر روی ویندوز ۱۰ را ندارد. این به آن دلیل است که برنامه با نرم‌افزارهای c++Builder شرکت Borland نوشته شده بود و این شرکت، چندین سال پیش، فعالیت کاری خود را متوقف کرده‌است. به‌همین دلیل امکان بازبرنامه‌نویسی نسخه‌های پیشین وجود ندارد.

اما مسبح ماندگار به‌راحتی بر روی همه‌ی ویندوزهای یونیکد نصب شده و امکان بازیابی فایل‌های مربوط به مسبح ۵ و ۵.۵ نیز در آن وجود دارد. جهت بازیابی اطلاعات نسخه‌ی ۵، ابتدا وارد «صفحه‌ی مدیریت» برنامه مسبح‌ ماندگار شوید و سپس گزینه‌ی «بازیابی اطلاعات از نسخه‌های پیشین» را انتخاب کرده و پس از انتخاب فایل مربوطه، کلید تائید اطلاعات را فشار دهید. این گزینه همچنین در قسمت منوهای بالای صفحه در اولین گزینه با نام «مدیریت» و  در زیرشاخه مدیریت اطلاعات قابل دسترسی است.

پرسشگر : میترا فلاح

با سلام. من می‌خواستم سفارش یک برنامه‌ی به شما بدهم. می‌خواستم بدانم سابقه شما در تولید برنامه‌های حسابداری چیست و تاکنون چه برنامه‌هایی را تهیه کرده‌اید؟ همچنین هزینه انجام پروژه‌ای که از طرف ما سفارش داده می‌شود، چه مقدار است؟

پاسخ کارشناس برنامه حسابداری طلا و جواهر به این سوال

سلام بر شما. همان‌طور که در این صفحه توضیح داده‌ایم، فعالیت شرکت ما از سال‌های پیش آغاز شده و تاکنون نرم‌افزارهای حسایداری زیادی را آنالیز، طراحی و برنامه‌نویسی کرده‌ایم. هم‌اکنون نیز در حال توسعه و پشتیبانی جدی برنامه‌ حسابداری فروشگاهی حسابیس هستیم.

برای انجام سفارش شما دو حالت وجود دارد. اگر سفارش شما را بتوانیم برروی برنامه‌های موجود خود اضافه کنیم، قطعا با هزینه کمتری نسبت به حالتی انجام می‌شود که از پایه، سفارش شما را انجام دهیم. برای انجام سفارش شما، ابتدا تیم آنالیزکننده‌ی ما، نیازها وسفارشات موردنظر شما را بررسی کرده و درصورت تائید شما، برآورد مالی و زمانی آن ارایه می‌شود.

پرسشگر : محمد علی الماسی

با سلام

پس از نصب برنامه‌ی مسبح ماندگار، برای بار اول که برنامه باز شد، بعضی از کلید‌ها را خالی نشان می‌دهد گویی که هیچ چیزی بر روی آنها نوشته نشده است. همچنین چاپ جداول را نیز با مشکل مواجه می‌کند و صفحات متعددی را خالی نمایش می‌دهد. لطفا راهنمایی کنید که چگونه این مشکل را حل کنم.

پاسخ کارشناس به این سوال

سلام جناب الماسی

مشکلی که شما با آن برخورد کرده‌اید، به دلیل عدم سازگاری فونت نستعلیق نگارش ۱ با ویندوز شماست. جهت رفع این معضل، پوشه‌ای به نام Font Ver2.001 در دایرکتوریTools از سی‌دی برنامه قرار داده شده است. شما بایستی بر روی IranNastaliq.ttfرایت‌کلیک کرده و گزینه‌ی Install را انتخاب کنید تا فونت جدید نصب شود. دقت داشته باشید که هنگام انجام این عملیات، از برنامه خارج شده باشید.

جهت راهنمایی دقیق‌تر، فایل پیوست زیر را دریافت کرده و مراحل انجام کار را در قالب یک فیلم آموزشی مشاهده فرمائید.

 

نصب فونت نستعلیق در برنامه حسابداری طلا و جواهر مسبح ماندگار

پرسشگر : کاربر

سلام، نرم افزار نود ۳۲ را نصب کرده ام، اما دیگر برنامه مسبح کار نمی کند. لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ کارشناس نرم افزار حسابداری طلا و جواهر به این سوال

گاها برای کاربران پیش می آید که آنتی ویروس Nod32 اشتباها یک فایل را ویروس تشخیص دهد و از سیستم پاک کند. برای حل این مشکل باید باید در تنظیمات آنتی ویروس تغییراتی ایجاد کرد تا فایل مورد نظر شما توسط Nod32، ویروس شناسایی نشود. 
ابتدا آنتی ویروس را غیر فعال می‌کنیم و سپس فایلی که توسط انتی ویروس مورد حمله قرار می‌گیرد را بازگردانی می‌کنیم. 
مرحله ۱) برای غیرفعال کردن آنتی ویروس، از قسمت مشخص شده در تصویر زیر، محیط برنامه را به حالت پیشرفته تغییر دهید:
تنظیم نود ۳۲ برای کار با برنامه حسابداری طلا و جواهر
تنظیم نود ۳۲ برای کار با برنامه حسابداری طلا و جواهر
وارد قسمت setup شوید.
تنظیم نود ۳۲ برای کار با برنامه حسابداری طلا و جواهر
از زیر مجموعه‌های setup، گزینه نخست یعنی Antivirus and antispyware را انتخاب کنید، سپس در سمت راست بر روی dissable کلیک کنید.

تنظیم نود ۳۲ برای کار با برنامه حسابداری طلا و جواهر

مرحله ۲) اکنون وارد قسمت tools شوید و در سمت راست بر روی Quarantine به معنی قرنطینه بزنید.
تنظیم نود ۳۲ برای کار با برنامه حسابداری طلا و جواهر
تنظیم نود ۳۲ برای کار با برنامه حسابداری طلا و جواهر
رکورد قرنطینه شدن فایل مورد نظر را خواهید دید. بر روی آن کلیک کرده و Restore را انتخاب کنید .فایل به مکان اولیه خود باز خواهد گشت.
تنظیم نود ۳۲ برای کار با برنامه حسابداری طلا و جواهر
تنظیم نود ۳۲ برای کار با برنامه حسابداری طلا و جواهر
مرحله ۳) وارد بخش setup شوید و در سمت راست بر روی لینک Edit exclusions کلید کنید تا پنجره اعتماد سازی باز شود.
تنظیم نود ۳۲ برای کار با برنامه حسابداری طلا و جواهر
تنظیم نود ۳۲ برای کار با برنامه حسابداری طلا و جواهر
مرحله ۴) مانند تصویر زیر روی دکمه add ‌کلیک کنید و سپس فایل مورد نظر را که آنتی ویروس به آن حمله می‌کند به برنامه معرفی کنید:
تنظیم نود ۳۲ برای کار با برنامه حسابداری طلا و جواهر
تنظیم نود ۳۲ برای کار با برنامه حسابداری طلا و جواهر

پنجره ها رو با OK تایید کنید و ببندید.

به بخش setup رفته و در قسمت Antivirus and antispyware، برنامه را Enable کنید.

تنظیم نود ۳۲ برای کار با برنامه حسابداری طلا و جواهر
تنظیم نود ۳۲ برای کار با برنامه حسابداری طلا و جواهر

اکنون می‌توانید بر روی change کلیک کنید تا محیط برنامه از حالت پیشرفته خارج شده و به حالت ساده باز گردد.

تنظیم نود ۳۲ برای کار با برنامه حسابداری طلا و جواهر
از این پس، آنتی ویروس به فایل شما حمله نخواهد کرد.

 

فهرست