نرم افزار حسابداری طلا ، نقره ، پلاتین ، سنگ ، سکه ، ارز و جواهر فروشی ، بنکداری و طلاسازی

اطلاعاتی مفید درباره طلای آبشده ، طلای متفرقه و طلای شرطی

طلای آب شده یا به اختصار آبشده یک اصطلاح در بازار طلاست و منظور از آن طلاهای بازگشتی مردم (طلای خریداری شده طلافروشی ها )(طلای متفرقه)  است که جهت تولید مجدد ذوب می‌شوند. شکل آن بصورت غیر منظم و عیار آن مختلف است (طلای شرطی) .

طلای آبشده در مقاله آموزشی سایت نرم افزار حسابداری طلا و جواهر با نام مسبح ماندگار

با ارسال طلای آبشده به ریگیری، بعد از ذوب، عدد صحیح عیار مشخص میگردد.

اسید شور کردن طلا در مقاله آموزشی سایت نرم افزار حسابداری طلا و جواهر با نام مسبح ماندگار ذوب طلا جهت به دست آوردن طلای آبشده

 

در ریگیری با جدا کردن قسمت کوچکی از طلا و اسید شور کردن آن براساس خاصیت خنثی‌بودن  فلز طلا در مقابل اسید های مختلف،  میزان طلای خالص آنرا محاسبه می کنند. روش دیگری که از قدیم برای تعیین عیار  طلا انجام میشده و نیاز به تجربه بالایی دارد،  محک زنی طلا است. بعد از این عیار طلای شرطی یا آبشده به دست می‌آید.

 

مقاله آموزشی طلا مقاله آموزشی در نرم افزار حسابداری مسبح ماندگار تعیین عیار در مقاله آموزشی سایت نرم افزار حسابداری مسبح ماندگار

 

در این روش  با  کمک سنگ محک و کلید های عیارشده‌ی  استاندارد به همراه کمی اسید، می‌توان عیار طلا را تشخیص داد.

معیار قیمت گذاری طلا با عیار های مختلف در بازار ایران بر اساس طلای آبشده ۱۷ عیار ( یا طلای ۷۰۵ ) است .

در بازار طلای جهانی(اونس) قالب ۳۱.۱۰۳ گرمی از طلای خالص ۲۴ عیار معیار قیمت‌دهی مشتقات طلا است.

 

شمش در مقاله آموزشی سایت نرم افزار حسابداری مسبح ماندگار

تیزابکاری آبشده

عمل تبدیل طلای آبشده به شمش را تیزابکاری مینامند. در این عملیات تکه‌های کوچک طلا را در اسید می‌ریزند و حرارت می‌دهند. این کار ناخالصی‌های طلا از فلزات دیگر را در اسید شستشو می‌کند و به طلای خالص می‌رسیم. هر بار که این عملیات ذوب و تیزابکاری تکرار شود، طلای خالصتری خواهیم داشت.

تیزاب کاری طلا در مقاله آموزشی سایت نرم افزار حسابداری طلا و جواهر با نام مسبح ماندگار

 

© تحقیق و پژوهش از محمد حسین خاتمی‌دوست

مجموعه مقالات آموزشی و پژوهشی سایت برنامه حسابداری طلا و جواهر مسبح ماندگار را مطالعه کنید. آموزش‌های ما کوتاه و جامع هستند مثل همین معرفی طلای آبشده که در متن حاضر با آن مواجه شدید. در این مقالات اصطلاحات زرگرها، حسابداری طلا و جواهر و روش کار با برنامه حسابداری ما وجود دارند. اگر حسابدار هستید و می‌خواهید خیلی سریع با اصطلاحات زرگری و حسابداری آن آشنا شوید با شرکت اشراق رایانه پژوه ویرا تماس بگیرید.

فهرست