نرم افزار حسابداری طلا ، نقره ، پلاتین ، سنگ ، سکه ، ارز و جواهر فروشی ، بنکداری و طلاسازی

فرایندهای دستیار مدیر سیستم

مدیرسیستم علاوه بر دارابودن ابزارهای نظارتی و کنترلی از یکسری ابزارهای مخصوص جهت ارتباط رسمی با کاربران و انجام مدیریت برخوردار است. این ابزارها صرفا مخصوص مدیرسیستم نیست و مدیر می‌تواند این ابزارها را دراختیار کاربران جدیدی که تعریف می‌کند نیز قرار دهد.

» تابلوی اعلانات
» تقویم کاری و مناسبات عمومی
» جملات برگزیده روز
» ارسال پیام آنلاین به کاربران

تابلوی اعلانات ابزاری‌ست که درحالت شبکه دراختیار مدیرسیستم یا گروهی از کاربران قرار می‌گیرد. از طریق این تابلو می‌توان آخرین قوانین مدیریتی، تذکرات مهم و یا اعلانات رسمی مربوط به نشست‌ها و امور کسب و کار را به اطلاع کاربران رساند. به‌روزشدن این تابلو از طریق سیستم اطلاع‌رسانی و ارتباطات شبکه‌ایبه‌اطلاع کاربران می‌رسد. هنگام تنظیم اعلانات جدید قابلیت انتخاب رنگ‌های خاص برای اعلانات وجود دارد تا شکل تابلو با محتوای ارایه‌شده هماهنگ باشد. در سیستم اعلانات گزینه‌ای وجود دارد که می‌توان از کلیه‌ی کاربران درخواست کرد تا خواندن محتوای تابلو را تائید کنند و این تائیدیه در بایگانی مربوطه ثبت می‌شود. تا هنگامی که یک کاربر خواندنِ تابلو را تائید نکرده‌باشد، سیستم‌اطلاع‌رسانی همچنان بر بودنِ یک اعلانِ جدید در سیستم کاربر پافشاری می‌کند. از تابلوی اعلانات برای اعلانات خارج از حدود کاری مانند ارسال تسلیت رسمی، اعلام شادباش تولد ویا دعوت اعضاء جهت حضور در جلسه و یا ترک کار فوری هم می‌توان استفاده کرد!

 

در قسمت فرایندها و ابزارهای شخصی کاربران درباره ویژگی‌های فرایند تا حدودی توضیح داده شده است. اما این گزینه را مدیرسیستم می‌تواند کاملا دراختیار خود بگیرد و ضمن درج مناسبات مختلف اعم از سال‌گردهای ویژه‌ی موسسه ، روزگردهای جلسات و سایر مناسبات اختصاصی، وضعیت روزهای تعطیل کاری یا عمومی را مشخص کند.

جملات برگزیده مجموعه جملات کوتاهی‌ست که توسط شما تعریف می‌شوند تا هنگام چاپ فاکتورهای مختلف برروی آنها چاپ شود. این جملات برحسب اینکه شعر یا نثر باشند هنگام چاپ مورد چینش مخصوص خود قرار می‌گیرند. مدیرسیستم می‌تواند کاربران را محدود به استفاده از یک جمله‌ی معین در یک روز خاص کند. و یا اینکه به آنها اجازه ثبت هرگونه متنی هنگام چاپ را بدهد. جملات در هنگام چاپ به‌صورت تصادفی انتخاب شده و اگر محدودیتی از طرف مدیرسیستم اعمال نشده‌باشد، می‌توان جمله‌ی دیگری انتخاب کرده یا جمله‌ی جدیدی نوشت. به‌صورت پیش‌فرض تعدادی از ابیات غزل‌های حافظ در این قسمت ثبت‌شده‌است. از این جملات در مواقع مختلفی که سیستم مشغول انجام دستور خاصی‌ست نیز استفاده می‌شود.

مدیر سیستم می‌تواند با توجه به امکانات سیستم اطلاع‌رسانی و ارتباطات شبکه‌ای فرایند ارسال پیام آنلاینرا انحصارا دراختیار خود بگیرد. در این حالت مدیرسیستم می‌تواند اقدام به ارسال پیام آنلاین به کاربران کرده و نکات مهم را به آنها گوشزد کند. دستور خارج‌شدن سریع از برنامه، تذکر بابت وضعیت مشتری حاضر در مغازه و سایر تذکرات و بیدارباش‌ها از جمله جملاتی‌ست که مدیرسیستم می‌تواند به کارمندان خویش و یا گروهی از آنها ارسال کند.

فهرست