نرم افزار حسابداری طلا ، نقره ، پلاتین ، سنگ ، سکه ، ارز و جواهر فروشی ، بنکداری و طلاسازی

مجموعه گزارشات کلان

با مراجعه به صفحه دفاتر و گزارشات کلیدهای دسترسی به گزارشات مختلف سیستم در اختیار شما قرار می‌گیرد.

صفحه صورت کلی گزارشات نرم افزار حسابداری طلا فروشی

 

از این گزارشات چهار مورد به عنوان گزارشات کلان، وظیفه‌ی تحلیل مهمترین اطلاعات سیستم را برعهده دارند. «گزارشات حسابداری» بسته‌ی پیشرفته‌ای از مجموعه اطلاعاتی‌ست که در بخش درباره‌ی حساب‌های پایان دوره به‌تفصیل درباره‌ی آن توضیح داده‌ شده‌است. گزارشات فروش و پرداخت و به‌خصوص گزارش «سود و زیان موردی حاصل از فروش یا پرداخت کالاها » نیز قبلا بررسی شده‌است. گزارش جامع اشخاص گزارشی حساب‌شده و کمک‌یار مدیریت است که به بررسی دقیق عملکرد مشتریان و فروشندگان می‌پردازد. و چهارمین گزارش، بسته‌ی گزارشات ویژه است که در ادامه به آن اشاره می‌شود. اما مهمترین خصوصیت گزارشات کلان آن است که ضمن تلاش برای اجرای سریع دستورات پیچیده در پردازش‌های همزمان، از قابلیت ذخیره و بازیابی مستقل برخوردار بوده و می‌توان پس از تهیه‌کردن گزارشات، آنها را ذخیره‌کرده و در دستگاه‌های دیگر، بدون نیاز به ارتباط با پایگاه اصلی برنامه، به‌صورت OFFLINE و در زمان‌های مناسب بازیابی کرده و بررسی نمود. ضمن آنکه بایگانی این گزارشات شما را از روند حرکتی مجموعه‌ی تحت‌کنترل خویش در بازه‌های زمانی مختلف آگاه می‌سازد. اطلاعات مربوط به گزارشات با ذکر نام تهیه‌کننده و توضیحات دلخواه به همراه گزارشات، ذخیره شده و هنگام بازیابی از چند وچون قیمت‌ها و فرضیات گزارشات مطلع خواهید شد.

از جمله گزارشات بسته‌ای دیگر گزارشات مخراجکاری است. در این صفحه‌ مجموعه گزارشات مربوط به مخراج‌کاری موجود است. از بین گزینه‌های موجود در این صفحه، «گزارش جزئیات خرید و مخراجی پایه‌ها» در محیط Excel تهیه شده و الباقی موارد در محیط مربوط به گزارشات داخلی تهیه می‌شوند. محدودسازی دامنه‌ی مخراجکاری‌ها به همراه امکان تنظیم صفحه‌ی گزارش و درج توضیحات در قسمت‌های مختلف آن از جمله ویژگی‌ها قابل تنظیم است. همچنین اگر از ویژگی نمایش کالاها با RFID به مشتریان برخوردار باشید، کلید گزارشات RFID شما را به صفحه‌ای هدایت می‌کند که در آن صورت کلی و تفکیک‌شده‌ی کالاها نمایش‌داده به مشتریان در مقاطع زمانی مختلف به‌نمایش در می‌آید. در این محیط امکان جستجوی یک تگ بوسیله‌ی RFID و تفکیک تگ‌ها از کالاها اختصاص‌یافته به این تگ‌ها فراهم است.

در پائین صفحه‌ی دفاتر و گزارشات کشویی قرار دارد که حاوی کلید دسترسی به چهار گزارش مربوط به چک است. این کلیدها شما را به فهرست اسناد دریافتنی و پرداختنی هدایت کرده و پس از ورود به این صفحات، آخرین بخش هر صفحه را با عنون «گزارشات ترکیبی» فراخوانی می‌کند. از دیگر گزارشاتی که کلیدهای دسترسی به آنها در صفحه‌ی دفاتر و گزارشات قرار دارد؛ دفتر معین‌های سود و زیان، دفتر کارکرد روزانه و گزارش صورت‌وضعیت نقدینگی، موجودی کالای در حال تعمیر یا مخراجی، دفتر امانات دریافتی و پرداختی‌ست که در دفاتر کل و معین درباره‌ی آنها نوشته‌ شده‌است. همچنین در قسمت قالب‌های چاپ فاکتورها و اسنادبه خصوصیات قالب‌های چاپ انواع فاکتورها اشاره شده‌است.

همه چیز درباره‌ی امروز
این گزارش، تمامی رویدادهای روز و کارهایی که بایستی در آنروز انجام شود را در صفحه‌ی اول برنامه به نمایش می‌گذارد. در پنجره‌های دیگر این قسمت فهرست یادآوری‌های مربوط به روز جاری، اطلاعات جدید درج‌شده در بانک جامع اطلاعات و آخرین اعلانات درج‌شده در تابلوی اعلانات نمایش داده می‌شود. در پنجره‌های پائینی آخرین فی انواع طلا و پلاتین و آخرین فی انواع سکه و ارز نمایش داده می‌شود. در پنجره‌ی اصلی به‌صورت پیش‌فرض صورت خلاصه‌ی کارهای انجام‌دادنی با ذکر تعداد آنها فهرست می‌شود. تعداد و مبلغ چک‌های پرداختنی ودریافتنی ریالی و ارزی، تعداد و مبلغ اقساط دریافتنی، تعداد هزینه‌های پرداختنی و درآمدهای دریافتنی، به‌همراه ذکر تعداد فاکتورها و عملیات نیازمند کنترل مجدد که سررسید آنها فرارسیده است و نیز تعداد فاکتورهایی که بایستی در تاریخ مشخص تسویه شوند، فهرست می‌شوند. امکان محدودسازی گزارش مطابق شکل در هشت بازه‌ی زمانی مختلف فراهم است. همچنین اگر از جعبه‌ی حاوی اطلاعات که در بالای صفحه قرار دارد، یکی از گزینه‌ها انتخاب شود و یا اینکه اگر بر روی هر ردیف از جدول اصلی کلیک شود، اسنادی که باید تنظیم یا تکمیل شوند با ذکر جزئیات آنها فهرست می‌شوند. با استفاده ازکلید popup menu و یا کلیک بر کلید «عملیات مرتبط» امکان دسترسی به کلیه‌ی فرایندهای مربوط به هر قسمت و انجام امور دلخواه فراهم می‌شود.

 

گزارش جامع اشخاص
این گزارش یک ویژگی پیشرفته و پردازش‌شده جهت تحلیل و آنالیز ریزترین اطلاعات مربوط به حساب مشتریان است. انجام سطح‌بندی مقایسه‌ای/مبنایی مشتریان، محاسبه‌ی جزئیات راس‌ حساب‌ها، میزان سودرسانی یک مشتری با جداکردن حساب تعدیل و سود و زیان حاصل از فروش کالا یا هزینه و درآمد، بدهی و طلب کلی/زمانی با نرخ قابل انتخاب، تحلیل معاملات از لحاظ حجم، تفکیک وجوه چک و نقد، بررسی سابقه‌ی خوش‌حسابی و بدحسابی با ۲۹۰۰ امتیاز درنظرگرفته‌شده‌ی پیش‌فرض که براساس معیارهای قابل انتخاب، محاسبات مربوطه‌ را انجام می‌دهد. جدای از اینکه این گزارش را می‌توان به‌صورت جداگانه ذخیره و بازیابی کرد، همچنین می‌توان نتایج سطح‌بندی را به مشخصات اشخاص انتقال داد و یا اینکه جزئیات گزارش را در پرونده‌ی شخص، پیوست کرد تا درصورت حضور مشتری، کل سابقه‌ی وی با یک کلیک در دسترس باشد. کلید زرد رنگ بالای صفحه که در شکل مشخص است وظیفه‌ی پیوست‌کردن اطلاعات در پرونده‌ی اشخاص را دارد و کلید سبزرنگ که در بخش «سطح‌بندی» و در قسمت «تغییر نحوه‌ی امتیازدهی | تثبیت سطوح مشتریان در فهرست اشخاص» قرار دارد ، سطح حساب مشتریان را مطابق با سطح پیشنهادی گزارش می‌کند. امکان تغییر نحوه‌ی امتیازدهی و تغییر نوع سطح‌بندی در محیط داخلی گزارش نیز فراهم است.

گزارشات فروش و پرداخت
مجموعه گزارشات مربوط به فروش و پرداخت کالاها که با امکان محدودسازی براساس معیارهای مختلف ساخته می‌شوند. «گزارش سود وزیان موردی» یک گزارش مستقل و کلان است که دارای دفتر مخصوص خود بوده و قابلیت ذخیره و بازیابی به‌صورت جداگانه دارد. سایر گزارشات موجود در این بسته‌ی گزارش شامل گزارشات تفکیکی فروش و پرداخت و البوم کالاها فروخته‌شده یا پرداخت‌‌شده است. هر کدام از این گزارشات دارای صفحات طراحی‌شده‌ی مخصوص خود هستند که به‌صورت کلی و یا با مشخصات تفصیلی ارائه می‌شوند. همچنین آلبوم کالاها فروخته‌شده یا پرداخت‌شده در چهارحالت مختلف قابلیت تهیه‌شدن دارد.امکان محدودکردن فاکتورها به فاکتورهای فروش یا پرداخت یا هر دوباهم نیز فراهم است. شایان ذکر است که گزارش مالیات بر ارزش افزوده و سایر عوارض پرداختنی فروش از طریق معین‌های سود و زیان ارایه می‌شود.

گزارشات ویژه
این بسته‌ی گزارشی در شش گزینه‌ی متفاوت که هر یک دربرگیرنده‌ی چندین گزینه و انتخاب دیگراست، ارایه شده است. گزارش تفکیکی و تشریحی جزئیات کارکرد، یکی از دفاتر روزنامه و یکی از مجموعه گزارشات کلان است که دارای محیط مستقل بوده و پس از تهیه‌شدن امکان پیاده‌سازی و تهیه‌ی آن در محیط Excel و در شیت‌های مختلف فراهم می‌شود. این گزارش کلیه‌ی ورودی‌ها و خروجی‌های محدوده‌های انتخابی صندوق، بانک، کالا، چک و خدمات را گردآوری کرده و آنها را در چهارصورت مختلف، گروه‌بندی می‌کند. دفتر مخصوص کارکرد قابلیت ذخیره و بازیابی مستقل را دارد و از امکان تجزیه و تحلیل براساس خصوصیات ویژه‌ی جداولبرخورداراست. گزارش صورت خلاصه‌ی عملکرد حساب کالاها، باقابلیت انتخاب نوع فاکتورها؛ مقادیر، فی‌های میانگین و مبالغ تیپ‌های مختلف کالاها در فاکتورهای مختلف را تفکیک کرده و به‌صورت مجزا به نمایش می‌گذارد. گزارش صورت واقعی و نحوه‌ی تنظیم مانده حساب فاکتورها، کلیه‌ی وجوه دریافتی و پرداختی به همراه وضعیت پولی‌شدن آنها را کاملا تفکیک کرده و به‌همراه صورت پردازش‌شده‌ی تبدیلات حساب اشخاص ارایه می‌کند. باقی گزارشات تحت عناوین صورت تفکیکی و تحلیلی گردش حساب طلای ۷۵۰، پلاتین ۱۰۰۰ و حساب ارزی فرایندهای مرتبط با این حساب‌ها را مورد کاوش قرار داده و فی‌ میانگین ورود یا خروج آنها را مشخص می‌کند. این فی در امور تحلیلی، مدیریتی و حسابداری کارایی زیادی دارد.

 

فهرست