نرم افزار حسابداری طلا و جواهر فروشی مسبح ماندگار

درباره ما و برنامه طلا

شرکت اشراق رایانه پژوه ویرا از سال ۱۳۷۷ فعالیت خود را با آنالیز، طراحی و برنامه نویسی نرم افزار حسابداری مخصوص صف طلا و جواهر به نام مسبح آغاز کرد ، این برنامه طلا فروشی و طلا سازی به مرور زمان و با دریافت واکنش‌ها ، پیشنهادات و انتقادات مشتریان و پدیدآمدن ابزارهای نوین، به گونه‌ای پیشرفت کرده که هم‌اینک یکی از بهترین، راحت‌ترین و کامل‌ترین برنامه های مرتبط با حسابداری صنف طلا و جواهر و اصناف اقماری آن شده است.

عنوان فعلی برنامه‌ی مسبح ،  “ماندگار”  و شماره ورژن آن ۱۱ است. این برنامه قبلا با عنوان‌های دیگری همچون “تمام عیار” برای نگارش ۸ شناخته می‌شد.

 

خلاصه ای از دلایل نیاز داشتن به برنامه طلا

شاغلین بازار طلا ، پلاتین ، نقره ، ساعت ، سکه و ارز ضمن آنکه به سیستمی مدرن جهت نگهداری و مدیریت کالا و حساب های خود نیاز دارند؛ به دلیل نوع خاص حسابداری مخصوص زرگری، داشتن یک سیستم جامع هوشمند که بر اساس روابط و ضوابط این صنف بنا شده باشد را نیاز دوچندان خویش می دانند.

نگهداری و مدیریت حساب های مختلف صنف زرگری و اصناف اقماری آن  از روشها، تعاریف و عرف های مخصوصی پیروی می کند که در سایر اصناف و گروه های مالی وجود ندارد. برای یک طلافروش چیزی که مهم است این است که در حساب ابتدای دوره خود چند گرم طلا  داشته و در حساب پایان دوره خود این طلا به چه مقداری افزایش یا کاهش داشته است. این تمایل، ضمن آنکه بحث ها و الگوریتم های پیچیده حسابداری تعدیل و حساب ارزش دفتری را بوجود آورده است، سبب خاص شذن نوع گزارشات و نمودارهای برنامه طلا و جواهر فروشی شده است. مطالعه متن کامل..

برنامه طلا و جواهر فروشی | برنامه طلا | نرم افزار جواهر

 

از سال ۱۳۷۸ تا کنون، حسابداران زیادی با یادگرفتن روش ها و مهارت های کار با برنامه های ما، در بازارهای کار مرتبط با فروشگاه های طلا فروشی ، موسسات و کارگاه های طلا و جواهر مشغول به کار شده اند. یادگیری برنامه طلا و جواهر مسبح ماندگار و سایر نرم‌افزارهای مسبح با توجه به آموزش‌های ارایه‌شده، کار چندان پیچیده‌ای نیست.

صاحبان مغازه ها و موسسات نیز ضمن اطمینان خاطر نسبت به وضعیت نگهداری، امنیت و محاسبات مشخص و معین، با استفاده از ابزارها و روش های نوین ما در نرم افزار طلا فروشی مسبح ، سرعت و دقت کاری خویش را صد چندان کرده اند.

ما نیز طی این مدت، ضمن بروز رسانی و قوی سازی ساختار برنامه، خود را با پیشرفت فناوری های نوین هماهنگ کرده‌ و موفق به تنظیم و طراحی نگارش یازده نرم افزار طلا و جواهر مسبح ماندگار شده‌ایم.

خاستگاه نام برنامه طلا

نام و نماد برنامه طلا و جواهر مسبح خیلی خاص است. همیشه نام‌گذاری سخت است اما وقتی ما می‌خواستیم شروع به فعالیت کنیم، کار اصلی خود را متمرکز بر مدیریت‌کردن سیستم‌های حسابرسی و حسابداری و تهیه برنامه‌ های مختلف حسابداری برای اقشار مختلف کرده بودیم. هنگام شروع کار ، برنامه طلا نام مسبح را از جمله مدیریت سیستم های بهینه برای حسابرسی گرفتیم. هر چند در نام گذاری به تکرار این واژه در کتاب مقدس نیز توجه داشتیم. در فرهنگ فارسی معین برای مسبح معنی تسبیح کننده آورده شده است. در فرهنگ گرانقدر دهخدا این توضیحات در ارتباط با معنی مسبح نوشته شده است :

مسبح. [ م ُ س َب ْ ب ِ ] (ع ص ) نعت فاعلی از مصدر تسبیح. رجوع به تسبیح شود. سبحان اﷲگوینده. (آنندراج ) (اقرب الموارد). تسبیح گوی.تسبیح کننده. || مصلی و نمازگزارنده. (اقرب الموارد). || به پاکی یاد کننده و صفت کننده خدای را. (آنندراج ) (اقرب الموارد) :
ماه و خورشید و کوکبان فلک
آتش و آب و خاک و باد صبا
همه جمله مسبحان تواند
ما ندانیم و نشنویم آوا.

درباره نام برنامه طلا


(منسوب به عنصری ).  نرم افزار طلا 

بره و مرغ را بدان ره کش
که به انسان رسند در مقدار
جز بدین ظلم باشد ار بکشد
بی نمازی مسبحی را زار.

سنائی.

حکمت کشتن چه بود آخر بگو
تا مسبح گردم آن را موبمو.

مولوی (مثنوی ). نرم افزار طلا فروشی

– مسبحان ملاء أعلی ؛ تسبیح کنندگان گروه برتر، واین کنایت است از فرشتگان. (غیاث ) (آنندراج ).


مسبح. [ م ُ س َب ْ ب َ ] (ع ص ) نعت مفعولی از مصدر تسبیح. رجوع به تسبیح شود. || کساء مسبح ؛ گلیم محکم و قوی. (اقرب الموارد).

اولین نسخه از تصویر مربوط به برنامه حسابداری طلا فروشی مسبح
قدیمی ترین لوگوی برنامه طلا

عمده ترین شهرت برنامه طلا و جواهر مسبح ماندگار

طی سال‌های فعالیت ما، بازار طلا و جواهر شهرهای بزرگ ایران به خوبی با نام ما آشناست. در این بین عمده ترین دلیل شهرت برنامه طلا و جواهر ما تمرکز کافی و دقت کامل بر تنظیم و مدیریت جواهرات است.

ما در کنار حسابداری طلا فروشی ، طلا سازی ، بنکداری طلا و عملیات مخراجکاری، اطلاعات مربوط به جواهرات شما را مدیریت، کنترل و نگهداری می‌کنیم.  همین مساله باعث شهرت برنامه ما در بازار طلا و جواهر ایران است.

قوانین و مقررات و سیاست پشتیبانی ما

  • مشتریانی که نگارش‌های پیشین برنامه مسبح را دارند، بایستی طی بازه‌ی زمانی مشخص، نسبت به آپگرید برنامه خود اقدام کنند تا مشمول پشتیبانی و قبول سفارشات شوند.
  • خریداران برنامه طلا و جواهر مسبح ماندگار بایستی دست‌کم هر هفته یکبار از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنند. و بر روی سی‌دی، فلش یا هاردهای جانبی نگهداری کنند تا درصورت خراب‌شدن کامپیوتر، امکان بازیابی و دسترسی به اطلاعات قبلی فراهم باشد. عدم رعایت این موضوع، هیچ مسوولیتی نسبت به بازگشت اطلاعات، بر عهده شرکت اشراق رایانه پژوه ویرا نخواهد گذاشت.
  • کاربرانی که وارد سایت مسبح ماندگار می‌شوند بایستی از هرگونه هرزه‌نگاری در قسمت ارایه نظر خودداری کنند.
فهرست