نرم افزار حسابداری طلا ، نقره ، پلاتین ، سنگ ، سکه ، ارز و جواهر فروشی ، بنکداری و طلاسازی

فاکتورهای لمسی برای فروش یا پرداخت

همانطور که در شکل می‌بینید دو فرایند فاکتور فروش لمسی و فاکتور پرداخت لمسی، به بخش معاملات و حسابرسی اضافه شده‌است.

طراحی این فاکتورها به‌گونه‌ای انجام شده‌است که هم می‌توان از آنها به عنوان کلاینت مستقل فروش و پرداخت در شبکه استفاده کرد و هم همپای سایر فرایندها، به‌عنوان یک جزء از برنامه از آنها استفاده نمود.

در شکل فوق نمای کلی فاکتور لمسی فروش قابل مشاهده‌است. در این فاکتور ابتدا دسته‌های مختلف جنسی بسته به سطح دسترسی کاربر در مکان‌های طراحی‌شده ظاهر شده و پس از انتخاب یکی از آنها تیپ‌های مخصوص هر دسته نمایان می‌گردند. علاوه بر همه‌ی انواع موجودی کالا، فهرست خدمات پرداختی با گروه‌های تعریف‌شده‌اش نیز در این فهرست‌ها حضور دارند. روش تسویه‌ی چهارگانه به‌گونه‌ای طراحی شده‌است که با یک کلیک، مشخصات پیش‌فرض که در قسمت «تنظیمات» انتخاب می‌شوند در جای مخصوص قرار گرفته و وضعیت تسویه‌ی حساب مشخص می‌شود. برای انتخاب مشتری امکان جستجو براساس نام، کد، شماره تلفن، کد RFID و یا درج شخص جدید و یا انتخاب مشتری متفرقه با عنوان خریدار محترم، فراهم شده است.

مطابق شکل فوق، برای هر کدام از بخش‌های قابل تغییر کالاها، کلیدی تحت عنوان «key»گذاشته‌ شده‌است. با لمس این کلید امکان تایپ عدد دلخواه یا متن موردنظر فراهم می‌شود. طراحی به‌گونه‌ای انجام شده‌است که فقط با لمس چند کلید، کالا یا خدمات موردنظر شما در فاکتور درج می‌گردد.

در تصویر فوق، صفحه‌ی اول فاکتور لمسی مخصوص پرداخت کالا و خدمات نمایش داده شده است. همان‌طور که در شکل مشاهده می‌کنید در قسمت پایین فهرست کالاها پرداخت‌شده، جمع ریالی یا ارزی، طلایی و پلاتین کالاها همراه با تخفیفات موردی هر فهرست قرار گرفته‌است.

تعداد ستون و ردیف ثابت هر کدام از فاکتورهای لمسی فروش یا پرداخت را می‌توان بسته به نوع نمایشگر تنظیم نمود تا در بهترین حالت نمایش داده شوند. گزینه‌ی تنظیمات که در بالای این دو فاکتور قرار دارد، امکان انجام این تنظیمات را فراهم می‌کند. علاوه بر آن همان‌طور که در شکل می‌بینید می‌توان هر فاکتور را با زدن یک کلید، حداکثر پنج بار تحت فاکتورهای مختلف چاپ نمود. در بخش مقادیر پیش‌فرض، نام صندوق، نام بانک و شعبه‌ی مربوطه، نام تنظیم کننده و سایر مقادیر دریافت می‌شود تا در هر بار ثبت فاکتور، نیازی به ورود مجدد اطلاعات نباشد.

فهرست