نرم افزار حسابداری طلا ، نقره ، پلاتین ، سنگ ، سکه ، ارز و جواهر فروشی ، بنکداری و طلاسازی

دفتر جزئیات کارکرد روزانه

به‌دست‌آوردن و رهگیری گردش حساب‌های مختلف از طریق دفاتر حساب تفصیلی، معین و کل و همین‌طور از طریق فهرست اسناد و فاکتورها که در بخش‌های مختلف، جزئیات کالاها و وجوه دریافتی و پرداختی را مشخص می‌کنند، ساده و دردسترس است. اما برای یافتن جزئیات این تراکنش‌ها، دفاتر دیگری تحت عنوان دفتر کارکرد روزانه و گزارش جزئیات کارکرد نیز طراحی شده‌است که تحت عناوین زیر به خصوصیات آنها اشاراتی شده‌است.

دفتر کارکرد روزانه
دفتر کارکرد روزانه دفتری مستقل است که جزئیات گردش‌حساب‌های مربوط به اشخاص، سهامداران، هزینه‌ها، درآمدها ، صندوق‌ها و حساب‌های بانکی را در هم ادغام کرده و در سه بخش مختلف نمایان می‌سازد. انتخاب هر کدام از اقلام تشکیل‌دهنده‌ی دفتر در اختیار کاربر است و علامت‌داشتن یا نداشتن آنها، وضعیت دخالت آنها در محاسبات را مشخص می‌کند. امکان استفاده از خصوصیات ویژه‌ی جداول و تحلیل اطلاعات با نمودار محیط به‌دست آمده از ترکیب داده‌های متفاوت را سرشار از فرصت تحلیل و تفکیک اطلاعات می‌کند. در بخش «جزئیات کارکرد» ضمن مشخص‌شدن نوع سند و نام عامل، مشخصات تفکیک‌شده‌ی کالاها به‌همراه گردش حساب‌های چهارگانه فهرست می‌شوند. بخش «صورت تفکیکی جزئیات کارکرد» جزئیات مشابه موجود در بخش اول را بر اساس معیارهای مختلف و قابل انتخاب، تفکیک می‌کند و بخش «صورت کلی فاکتورها» وضعیت صوری اسناد و فاکتورهای ثبت‌شده در یک دوره‌ی معین را با تفکیک بدهکاری و بستانکاری آن حساب‌ها به‌نمایش می‌گذارد. قابل ذکر است که هنگام ورود به این دفتر، محدوده‌ی تاریخی انتخاب‌شده، حساب‌های همان روز را مورد محاسبه قرار می‌دهد و برای اطلاع از حساب‌های محدوده‌های دیگر، بایستی بر بخش‌های تاریخی پائین صفحه کلیک کرده و محدوده‌ی دلخواه را تنظیم نمود.

گزارش تفکیکی و تشریحی جزئیات کارکرد
گزارش تفکیکی و تشریحی جزئیات کارکرد، یکی از گزینه‌های گزارشات ویژه است. این گزارش در محیطی تحلیل‌پذیر با امکان ذخیره و بازیابی مستقل طراحی شده‌است. جزئیات ورودی‌ و خروجی‌ محدوده‌های انتخابی صندوق، بانک، کالا، چک و خدمات از طریق این گزارش مورد بازبینی و تحلیل قرار می‌گیرند. پس از تشکیل دفتر، امکان مشاهده و تحلیل جزئیات فراخوانی‌شده در بخش‌های مجزایی که در تصویر روبرو مشاهده می‌کنید، فراهم می‌شود. گروه‌بندی و تفکیک اطلاعات در چهار سطح مختلف و به‌تفکیک تفصیلی‌ها، نوع عمل، نام و تیپ عامل صورت می‌پذیرد. همانطور که در این قسمت اشاره شده‌است، امکان پیاده‌سازی بسیار شکیل، حساب‌شده‌ و کارآمد اطلاعات این گزارش در محیط Excel و با معیارهای دلخواه نیز فراهم است. تغییر نحوه‌ی گروه‌بندی چهارگانه‌ی هر یک از حساب‌های زیرمجموعه‌ی صندوق، بانک، کالا، چک و خدمات؛ و پیاده‌سازی هر یک از بخش‌ها در یک Sheet جداگانه از جمله گزینه‌های قابل انتخاب هنگام انتقال این گزارش به محیط Excel است.

فهرست